Jędrny biust

Biust to jeden z największych atutów kobiecości. Dla jednych z nas jest powodem do dumy, dla innych przyczyną kompleksów. Jednak każda z nas powinna dbać o niego, tak aby był dłużej jędrny, gładki i piękny.
/ 15.05.2008 15:21
Biust to jeden z największych atutów kobiecości. Dla jednych z nas jest powodem do dumy, dla innych przyczyną kompleksów. Jednak każda z nas powinna dbać o niego, tak aby był dłużej jędrny, gładki i piękny.

Rozmiar biustu jest zależny od genetyki, dlatego Jędrny biustw tej kwestii za wiele nie możemy zmienić. Będzie on jednak ozdobą każdej kobiety, jeżeli będzie zadbany. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry piersi, ale także o jego jędrność i odpowiednie uniesienie.

Codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim należy pamiętać, że skóra na dekolcie jest niezwykle delikatna i łatwo ulega wysuszeniu, dlatego należy nawet codziennie wklepywać dobre nawilżające lub ujędrniające preparaty. Aby taki preparat lepiej się wchłonął dobrze przed jego użyciem zwiększyć ukrwienie skóry na dekolcie. Można to zrobić np. za pomocą masażu gąbką albo poprzez zastosowanie naprzemiennych (raz ciepłą, raz zimną) polewań strumieniem wody (zawsze kończymy na wodzie zimnej). Takie zabiegi powodują rozszerzenie naczynek krwionośnych, przez co substancje występujące w preparatach nawilżających i ujędrniających mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry. Wszelkie masaże piersi wykonujemy zawsze kolistymi ruchami, omijając brodawki.

Codzienna pielęgnacja biustu to także utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Wiele z nas o tym zapomina, a garbienie się jest jedną z ważniejszych przyczyn braku jędrności piersi. Dlatego dbajmy o to, aby siedzieć oraz stać w pozycji wyprostowanej, dzięki temu biust wydaje się większy a sylwetka ładniejsza.

Ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające mięśnie piersiowe

Stosowanie ćwiczeń skierowanych na poprawę jędrności piersi powinno stać się nawykiem każdej kobiety chcącej, aby na dłużej pozostały one piękne. Takie ćwiczenia nie wpływają bezpośrednio na samą pierś, gdyż ona zbudowana jest głównie z tkanki tłuszczowej. Jednak wzmocnienie mięśni piersiowych powoduje podniesienie piersi i sprawia, że wydają się one większe i jędrniejsze.

Przykładowe ćwiczenia do wykonania w warunkach domowych:
  • Złóż dłonie na wysokości biustu i dociskaj je do siebie, wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenia 8 – 10 razy.
  • Stań w lekkim rozkroku przed ścianą, następnieJędrny biust oprzyj dłonie na wysokości biustu o ścianę i ugnij ramiona zbliżając klatkę piersiową do ściany. Wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
  • Klasyczne pompki (te kobiece też są bardzo skuteczne).
  • Stań w lekkim rozkroku, w dłonie, na wysokości brody chwyć ciężarki (względnie butelki napełnione wodą) po czym rozsuwaj ręce na boki, jak najszerzej. Powtórz ćwiczenia 10 razy.
Oprócz ćwiczeń skierowanych na mięśnie piersiowe dobrze jest stosować systematyczny trening wytrzymałościowy. Na ładny, jędrny biust polecam szczególnie pływanie (styl grzbietowy, kraul oraz klasyczny), ale także przejażdżki rowerowe, bieganie, czy taniec.

Pamiętajmy także o tym, jak ważny jest dobrze dobrany biustonosz. Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale może on wpłynąć na kształt piersi. Przede wszystkim zbyt uciskający stanik może przyczynić się do deformacji, a także do zmarszczeń skóry. Biustonosz poza tym powinien być wygodny i wykonany z dobrych gatunkowo tkanin. Jeżeli chodzi o ten element stroju, to nie oszczędzajmy, nagrodą za to jest ładny biust na dłużej.

Artykuł pochodzi z serwisu Vitalia.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/08.05.2018 10:41
Interesują mnie opinie na temat tego serum: https://frashe.pl/ chce kupic ale wydac hajs na kolejny bubel to wiecie...
/30.03.2016 15:37
Ja trafiłam z polecenia znajomej która juz nie raz tam korzystała z zabiegów medycyny esetycznej. Wiec kwestia jeszcze tego gdzie sie tak naprawdę trafi i jakiego lekarza wybierze. Jesli takiego który tylko ciągnie kase to i za konsultacje bedzie brał dużo kasy.
/12.03.2012 19:42
Napewno sam balsam czy krem do biustu to nie wszystko. One ujędrniające sa tylko z nazwy i tak naprawde bardziej wygładzają skore niż ją ujędrniają. Ja bardziej polecałabym zabieg ujędrniający stretchcare.Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia to skórze odzyskanie jej napięcia. Tu efekty będą na pewno widoczne.
POKAŻ KOMENTARZE (4)