Jędrne ciało - sposób na cellulitis

Za oknami pierwszy powiew wiosny. Do lata jeszcze daleko ale warto już teraz pomyśleć o swoim ciele, które będziesz chciała pokazać w upalne dni. Pomarańczowa skórka jest bardzo znienawidzona przez nas kobiety. Ale żeby i w tym roku nie popsuła nam humoru, zacznijmy już teraz walkę z cellulitem.
/ 12.03.2007 20:01

Za oknami pierwszy powiew wiosny. Do lata jeszcze daleko ale warto już teraz pomyśleć o swoim ciele, które będziesz chciała pokazać w upalne dni.

Pomarańczowa skórka jest bardzo znienawidzona przez nas kobiety. Ale żeby i w tym roku nie popsuła nam humoru, zacznijmy już teraz walkę z cellulitem. Walka nie jest łatwa. Wymaga ona dużej mobilizacji, a na widoczne efekty trzeba czekać długo i cierpliwie.

Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie realizować poniższy program.

Masaż
Pobudzający masaż możesz zrobić na sucho lub też na mokro pod prysznicem. Można do tego wykorzystać specjalny przyrząd do masażu z wypustkami, rękawicę z luffy, szorstką gąbkę lub myjkę. Masowanie zaczynamy od stóp i posuwamy się ku górze, zataczając na skórze kółeczka. Po takim zabiegu skóra będzie lepiej ukrwiona, wygładzona jak po peelingu i doskonale przygotowana na przyjęcie antycellulitowego balsamu.

Kosmetyki antycellulitowe
Jest ich na rynku mnóstwo. Balsamy, kremy, żele czy też specjalne ampułki zwalczające pomarańczową skórkę powinny należeć do twoich podstawowych preparatów pielęgnacyjnych. Większość kosmetyków stosuje się wieczorem na miejsca dotknięte cellulitem.

Uciskanie
Pobudza to krążenie krwi i limfy. Dzięki temu z tkanek jest usuwany nadmiar wody oraz toksyn. Ułóż dłonie tak, aby między palcami powstał trójkąt. Mocno uciskaj ciało, zbliżaj do siebie palce, zbierając skórę w wałeczek.

Wygładzanie
Masowanie skóry pomaga skutecznie rozbić grudki tłuszczu. Połóż dłonie na udzie, łącząc opuszki wskazujących palców oraz czubki kciuków. Mocno dociskając palce do skóry, przesuwaj kciuki od dołu do góry. Zabieg rozpocznij w okolicy kolan i powoli posuwaj się ku pachwinom.

Szczypanie
To doskonały sposób na pobudzenie krążenia krwi oraz ujędrnianie ciała. Oszczypywanie zacznij tuż nad kolanem. Palcem wskazującym oraz kciukiem chwytaj fałdki skóry i energicznie pociągaj je do góry. Zabieg wykonuj tak długo aż całe udo sie zaróżowi.

Ćwiczenia
Ćwiczenia fizyczne to podstawa. Jeżeli brak ci czasu, wypróbuj takie, które może wykonywać np. podczas oglądania telewizji. Połóż się na prawym boku, oprzyj tułów na prawym przedramieniu. Rytmicznie unoś i opuszczaj wyprostowaną lewą nogę. Powtórz to ćwiczenie kilka razy. Położ się na drugim boku i wykonaj ćwiczenie prawą nogą.

Jeśli konsekwentnie będziesz stosować wszystkie zalecenia, po jakimś twoja skóra wyraźnie się poprawi.