POLECAMY

3 sposoby na jędrną skórę

Nawet najdroższy krem na zmarszczki nie daje gwarancji gładkiej skóry. Aby wyglądać młodo, o urodę trzeba dbać kompleksowo. Sprawdź, jak!
3 sposoby na jędrną skórę fot. Fotolia

Na to, jak wyglądamy, wpływa też nasz tryb życia, np. brak snu i ruchu spowalnia regenerację skóry. Jeśli jesteś w stresie, organizm szybko zużywa witaminy i minerały. Co więc robić, aby wyglądać młodo?

1. Pielęgnacja z udziałem roślin

Wśród składników kosmetyków odmładzających powinnaś szukać wyciągów roślinnych, tzw. fitohormonów, które rekompensują ubytek estrogenów, powodujący wiotczenie skóry. Zwykle są to ekstrakty z soi, dzikiego ryżu, słonecznika. Inny cenny składnik kremów to roślinne komórki macierzyste, które wzmacniają włókna kolagenu i elastyny.

2. Ochrona przed promieniami UV

Naukowcy twierdzą, że gdybyśmy nie byli narażeni na promieniowanie słoneczne, pierwsze zmarszczki pojawiłyby się dopiero po 60. roku życia! Dlatego zadbaj o to, aby twój krem na dzień zawierał minimum filtr SPF 15.

3. Dobra dieta

W walce ze zmarszczkami pomogą nam przeciwutleniacze, które unieszkodliwiają wolne rodniki przyspieszające starzenie. Znajdziesz je w warzywach oraz owocach (truskawki, śliwki, winogrona, awokado, marchew). Zadbaj o to, by często pojawiały się na twoim stole, a jeśli jesteś zapracowana, sięgnij po suplementy diety z witaminami: A, E, C .
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)