POLECAMY

Jakie zabiegi na skórę warto wykonać po lecie?

Zobacz, jakie zabiegi najlepiej wykonać jesienią i na czym one polegają? Sprawdź, czego potrzebuje nasza skóra po słonecznym lecie i jak możemy pomóc jej w regeneracji?

Fot. Fotolia

Skóra będzie wdzięczna za każdy zabieg po lecie, który ją zregeneruje i nawilży.

Mezoterapia na suchą skórę po lecie

Teleangiektazje czy przebarwienia – na tle tych skutków nadmiernej ekspozycji skóry na słońce efekt przesuszenia wypada dość blado, ale tylko na pierwszy rzut oka! Dla wielu osób jest to problem jak każdy inny, i tak samo dokuczliwy. Dlatego, gdy tylko nadejdą mniej słoneczne dni, gabinety odnotowują wzrost liczby osób zainteresowanych skutecznymi sposobami na przywrócenie skórze nawilżenia. Na jaką pomoc możemy liczyć?

Polecamy: 3 zabiegi regenerujące skórę po lecie

Sprawdzonym sposobem, pozwalającym odbudować zasoby wody w naszej skórze, jest mezoterapia. Zabieg ten przeprowadza się w seriach, w odstępach kilkutygodniowych, przede wszystkim z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – wyjaśnia dr Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, specjalista dermatolog z gabinetu dermatologicznego w Olsztynie.

Bardzo dobrym preparatem polecanym do tego zabiegu jest TEOSYAL PureSense Redensity I, łączący w sobie efekty mezoterapii i wypełniania. Swoje intensywnie regenerujące działanie Redensity I zawdzięcza dużej ilości składników odżywczych w nim zawartych. Mamy więc kompleks ośmiu aminokwasów, odpowiedzialnych m.in. za regulowanie procesów gojenia i odbudowy tkanek, minerały miedź i cynk, które stymulują proces powstawania nowego kolagenu oraz witaminę B6 – niezbędną w metabolizmie komórek skóry – dodaje ekspert. Zabieg przeprowadza się śródskórnie, wprowadzając żel igłą lub kaniulą. Efekt? Wyraźnie nawilżona, promienna i odżywiona skóra.

Osocze odbudowujące włókna zniszczone przez słońce

Koniec lata to również dobry moment na poddanie się zabiegom z użyciem osocza bogatopłytkowego. Ich zadaniem również jest stymulacja produkcji oraz odbudowy włókien kolagenowych i elastycznych, zniszczonych przez promieniowanie UV. – Preparat osocza bogatopłytkowego, otrzymywany z własnej krwi pacjenta, jest produktem autologicznym, tzn. biokompatybilnym z jego organizmem. W tym przypadku rewitalizacja skóry zachodzi dzięki odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry w wyniku działania własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych – wyjaśnia lekarz.

Polecamy: Jak przywrócić skórze równowagę po lecie?

Peelingi niwelujące przebarwienia po lecie

Pod koniec lata skóra jest jeszcze opalona, dlatego zabiegi laserowe najlepiej odłożyć do momentu gdy opalenizna ustąpi samoistnie. Zamiast nich tuż po lecie warto rozważyć poddanie się peelingom niwelującym przebarwienia. Tu możliwości jest wiele. Kwas mlekowy ukoi szczególnie suchą skórę, kwas glikolowy zadziała odbudowująco, a z kolei kwas kojowy czy fitowy przyczynią się do redukcji przebarwień.

Wachlarz peelingów jest tak duży, że każdy na pewno znajdzie w gabinecie zabieg dla siebie. Kurację można wspomagać również w domu, stosując preparaty na bazie kwasu hialuronowego połączonego z kwasem glikolowym o różnych stężeniach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Mezoterapia to jeden z moich ulubionych zabiegów. Nie jest tak inwazyjny, a efekty widać już po kilku zabiegach. Regularnie robię w bytomskiej klinice Amaryllis, polecam!!!!!!!
/2 lata temu
jeśli chodzi o zabiegi na skórę po lecie, to polecam peelingi delikatne najlepiej z kawy i mocno nawilżające kremy, gęste. Ja mam 1 swój ulubiony i używam go praktycznie od dziecka. Olejki mi nie służą - skóra nie jest bardzo nawilżona. A wy czym nawilżacie?