POLECAMY

Jakie zabiegi estetyczne po ciąży?

Twoje ciało po ciąży jest dalekie od ideału? Dowiedz się, jakie zabiegi estetyczne pomogą mu wrócić do kondycji sprzed ciąży!

zabiegi estetyczne po ciąży

fot. Fotolia

Po ciąży każda kobieta chce jak najszybciej wrócić do formy i do świetnej figury. Jeśli to możliwe: bez katorżniczej diety oraz wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Tak szybkie rezultaty gwarantują zabiegi profesjonalne.

Jakie problemy po ciąży?

Aby kobieta po ciąży mogła szybko cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, konieczne jest wykonanie zabiegów estetycznych o kilku różnych kierunkach działania. Powinno się skupić na:

  • redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wymodelowaniu sylwetki,
  • zmniejszeniu lub zlikwidowaniu cellulitu,
  • zlikwidowaniu blizn i rozstępów.

Ważne jest także ujędrnienie ciała oraz poprawa jędrności samej skóry.

Zabiegi można wykonywać jako pojedyncze procedury albo też skorzystać z terapii łączonej: kilku niezależnych zabiegów lub też zabiegów działających kompleksowo na ciało.

Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową po ciąży

Redukcję tkanki tłuszczowej można wykonać na dużym obszarze ciała albo też zlikwidować miejscowe otłuszczenie.

Tkankę tłuszczową, szczególnie tę trudną do usunięcia, bardzo dobrze redukuje zabieg I-lipo. To nieinwazyjna metoda, w której zimna wiązka światła precyzyjnie trafia, w niemożliwą do usunięcia podczas stosowania diety, podskórną tkankę tłuszczową. Nie uszkadza przy tym okolicznych komórek i tkanek. Laser powoduje rozpad trójglicerydów do metabolitów, które są transportowane poprzez układ limfatyczny i wykorzystywane do produkcji energii.

Paniom, którym po ciąży tkanka tłuszczowa odłożyła się miejscowo, np. na brzuchu, udach czy pośladkach, poleciłbym lipolizę iniekcyjną lub bezinwazyjny zabieg Exilis na ciało. Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu serii zastrzyków z substancjami powodującymi rozpad komórek tłuszczowych. Jej efektem jest wymodelowanie sylwetki w określonym obszarze ciała. Exilis ma wiele więcej korzyści, bo oprócz redukcji tkanki tłuszczowej dodatkowo ujędrnia i napina skórę oraz redukuje rozstępy i cellulit. Zabieg jest bezinwazyjną alternatywą dla liposukcji, a czynnikiem aktywnym, który likwiduje otłuszczenie oraz poprawia teksturę i wygląd skóry, są ultradźwięki.

Ciało ujędrnimy, a sylwetkę wymodelujemy również podczas endermologii. To intensywny masaż z wykorzystaniem podciśnienia i specjalistycznych rolek, który silnie pobudza ukrwienie tkanek, znakomicie wygładza skórę, a na dodatek świetnie relaksuje.

Polecamy: Endermologia – skuteczny sposób na cellulit

Zabiegi modelujące sylwetkę po ciąży

Po zabiegach usuwających nadmiar tkanki tłuszczowej po ciąży, koniecznie trzeba poprawić jędrność skóry. Aby uzyskać trwałe efekty i uniknąć chirurgicznej interwencji w tkankę, polecam wykonanie mezoterapii igłowej. Podczas zabiegu wstrzykuje się niewielkie dawki substancji leczniczych o składzie dostosowanym do potrzeb konkretnej pacjentki.

Zabiegi na redukcję cellulitu, blizn i rozstępów

Mezoterapia igłowa sprawdza się także bardzo dobrze przy redukcji blizn, rozstępów i cellulitu. Do likwidacji „pomarańczowej skórki”, zmory wielu pań po ciąży, wykorzystujemy w naszej klinice absolutną nowość na rynku światowym, preparat ALIDYA. Produkt jako jedyny nie tylko leczy cellulit, ale także zabezpiecza przed jego ponownym wystąpieniem.

W likwidowaniu różnych po ciążowych defektów skóry bardzo skuteczny jest także laser Palomar ICON. To najnowocześniejsze obecnie urządzenie tego typu na świecie.

Polecamy: Sposoby na problemy z biustem i kroczem po porodzie

Autor: Dr. Krzysztof Miracki, BeautymeD

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Po ciązy miałam straszną depresje nie przytyłam znacznie ale miałam bardzo duże rozstępy na brzuchu bo przed ciążą byłam bardzo szczupła do tego martwiły mnie moje miejsca intymne, rodziłam naturalnie i miałam nacięcia. Ginekolog polecil mi zabieg monalisa touch, zabieg nie bolal a efekt jest super, teraz ide na zabieg coolsculpting tez do Osteomedu w Krakowie. Mają bardzo szeroki wybór zabiegów i nowoczesny sprzęt. A dodam ,że dojeżdżam do nich aż z Nowego Targu.