Jakie zabiegi estetyczne po 30., 40., i 50. roku życia?

Aby walka z procesami starzenia się skóry była skuteczna, należy zadbać przede wszystkim o to, aby wybierane przez nas zabiegi medycyny estetycznej były dopasowane do naszego wieku oraz kondycji skóry. O tym jakie zabiegi wybrać po 30., 40., i 50. roku życia radzi dr Dorota Mielecka-Trzepizur.
/ 16.09.2013 10:42

Jedną z przyczyn starzenia się skóry jest stopniowa utrata kwasu hialuronowego, która powoduje zaburzenia właściwego poziomu nawilżenia, utratę sprężystości i gładkości. Kwas hialuronowy (HA) to jeden z cennych „pomocników” w naszym organizmie, dzięki którym skóra wygląda młodo – jest gładka, sprężysta i promienna. Zadaniem HA jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Niestety wraz z wiekiem mamy go coraz mniej, co jest jedną z przyczyn wiotczenia skóry. Staje się ona pomarszczona, w kącikach ust, w okolicach oczu czy na czole widoczne są zmarszczki oraz bruzdy. Utrata  kwasu hialuronowego jest procesem postępującym.

Przyspiesza ją niewłaściwy tryb życia – niezdrowa dieta, nadmierny stres, zmęczenie, używki czy brak odpowiedniej ochrony przed promieniami UV.

Skutecznym i najszybszym sposobem na uzupełnienie niedoborów HA są popularne zabiegi polegające na podaniu w wybrane okolice kwasu hialuronowego,  który ma formę żelu i doskonale uzupełnia jego poziom w naszej skórze. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli wybierzemy odpowiedni preparat – dopasowany do typu skóry, efektu, który chcemy uzyskać, a przede wszystkim naszego wieku.

Zabiegi estetyczne po 30. roku życia

Drogocenny kwas hialuronowy tracimy już od 25. roku życia. Magiczną datą dla wielu kobiet jest przekroczenie trzydziestki. I choć nadal wyglądamy młodo i atrakcyjnie, warto już wtedy pomyśleć o pierwszych zabiegach, które pozwolą nam utrzymać ten stan jak najdłużej. – Dobrym rozwiązaniem dla osób po 30. roku życia są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczone do mezoterapii. Taka kuracja pomaga w rewitalizacji skóry, przywróceniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz pobudzeniu procesów naprawczych. Dbając o jakość skóry, przeciwdziałamy rozpoczynającym się procesom starzenia – zapewnia dr Dorota Mielecka-Trzepizur z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii CosmetDerm.

Podstawowy cykl składa się z trzech sesji wykonywanych co trzy tygodnie. Dla utrzymania efektów warto powtarzać zabieg dwa lub trzy razy w roku. – Jeśli na skórze widoczne są już drobne zmarszczki, mezoterapię można połączyć z zabiegiem wypełniania delikatnym preparatem przeznaczonym do pierwszych, powierzchownych zmarszczek – dodaje Dorota Mielecka-Trzepizur. Kurację należy powtarzać raz na pół roku.

Zobacz także: Jakie zabiegi medycyny estetycznej przed trzydziestką?

Zabiegi estetyczne po 40. roku życia

Mezoterapię skóry, czyli płytkie wstrzykiwanie preparatu połączone z bardzo dużą ilością nakłuć lub podskórne aplikowanie kwasu w postaci niewielkich pęcherzyków warto wykonywać w każdym wieku. – W odróżnieniu od zabiegów wypełniania zmarszczek, których rezultaty widoczne są od razu, na efekty mezoterapii musimy poczekać, aż skóra się zregeneruje i odbuduje – mówi dr Mielecka-Trzepizur. Propozycją dla osób po 40. roku życia mogą być formuły będące połączeniem technik mezoterapii i wypełniania preparatami z kwasem usieciowanym. Również doskonałym wyborem są preparaty, które oprócz kwasu hialuronowego, który ma za zadanie, nawilżyć i poprawić gęstość skóry, dodatkowo zawierają specjalny kompleks stymulujący proces wytwarzania włókien kolagenu oraz elastyny.

– Częstym problemem u osób w tym wieku są również cienie pod oczami i pogłębiona dolina łez, co potęguje wrażenie zmęczonego wyrazu twarzy. Stosując odpowiednie preparaty stworzone do leczenia okolic oczu, w szybki i bezpieczny sposób odmładzamy nasze spojrzenie – przekonuje dr Dorota Mielecka-Trzepizur. – Dzięki preparatom z kwasem hialuronowym możemy również wykonać nieinwazyjny zabieg dający efekt liftingu: podnieść owal twarzy, spłycić zmarszczki czy wyrównać bruzdy nosowo-wargowe. To dobra propozycja dla osób po 40. roku życia i starszych – dodaje.

Zabiegi estetyczne po 50. roku życia

Wraz z wiekiem dochodzi również do szybszego zaniku tkanki tłuszczowej w skórze. Aby powstrzymać związane z tym procesem zmiany w wyglądzie, należy sięgnąć po silny preparat z wysoko usieciowanym kwasem hialuronowym, który wypełni głębokie zmarszczki, wymodeluje twarz i uzupełni braki tkanki tłuszczowej.

Typowym mankamentem zdradzającym wiek osób dojrzałych jest też zmiana kształtu ust, które z wiekiem stają się węższe. Dlatego pacjenci po 50. roku życia często decydują się na modelowanie warg kwasem hialuronowym. Dobrej jakości preparaty pozwalają uzyskać naturalny efekt, co jest jednym z najważniejszych czynników dla osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej – podkreśla dr Dorota Mielecka-Trzepizur.

Dobór zabiegów estetycznych uzależniony jest zarówno od wieku, jak i od kondycji czy typu skóry, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultujmy się ze specjalistą, który wybierze kurację dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Polecamy: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – 12 pytań do dermatologa