POLECAMY

Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który odmładza skórę, przywraca jej gładkość, jędrność i świeży wygląd. Dlaczego mikrodermabrazja cieszy się taką popularnością?
Jakie są zalety mikrodermabrazji? fot. Fotolia

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym polegającym na bezbolesnym złuszczeniu zewnętrznych warstw skóry. Zabieg odbywa się w gabinecie kosmetycznym, a wykonuje go przeszkolona kosmetyczka. To, że mikrodermabrazja jest nieinwazyjna oznacza, że od razu po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności a sam proces nie wymaga nadzoru stricte medycznego.

Jakie korzyści dla skóry przynosi zabieg?

Złuszczanie się zewnętrznej warstwy skóry (tzw. naskórka) i zastępowanie go przez nowe komórki z wiekiem odbywa się z coraz mniejszą dynamiką. Proces ten jest jednym z czynników przyczyniających się do utraty zdrowego, młodzieńczego wyglądu skóry.

Mikrodermabrazja poprzez złuszczenie obumarłego naskórka pobudza komórki do podziału i odnowy, co daje zauważalny efekt kosmetyczny. Dzięki temu wygląda ona młodziej, jędrniej i staje się bardziej elastyczna.

Zabieg przynosi szczególne korzyści pacjentkom ze skórą łatwo przetłuszczającą się. U takich pacjentów zmniejszają się poszerzone pory, a także zmniejsza się częstość występowania zaskórników.

Zobacz też: Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Działanie odmładzające?

Powtarzana kuracja prowadzi do spłycenia zmarszczek na skórze oraz do zmniejszenia się przebarwień - tzw. plam starczych. Chociaż efekt kosmetyczny może być widoczny już po kilku zabiegach, to nie należy się jednak spodziewać spektakularnych efektów.

Wskazaniem do mikrodermabrazji jest także cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka. Zabieg koryguje w takim wypadku jędrność skóry a poprawa mikrokrążenia sprzyja usuwaniu nagromadzonych toksyn.

Polecamy: Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Zmniejszanie przebarwień skóry, rozstępów?

Warto wiedzieć, że mikrodermabrazja jest polecana także w walce z rozstępami. Należy przy tym zaznaczyć, że chodzi o rozstępy niedawno powstałe; w przypadku starszych, utrwalonych zmian bardziej skuteczne będzie zastosowanie lasera.

Co więcej, zabieg ten zaleca się także u osób, u których występują przebarwienia skóry różnego typu. Skuteczność kuracji zależy w takim wypadku od rodzaju przebarwienia i jego przyczyny. Do zmian najłatwiej poddających się tego typu zabiegom należą przebarwienia słoneczne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Dużo jest zalet, ale trzeba się o tym przekonać na własnej skórze, np. w Maraga Strefa SPA, gdzie ja się na niego zdecydowałam.