POLECAMY

Jakie są sposoby na utrwalenie opalenizny?

Efekt opalonej, pięknej i zdrowej skóry nie musi trwać tylko chwilę. Zachowanie kilku prostych zasad sprawi, że Twoja opalenizna utrzyma się na skórze jak najdłużej. Jak skutecznie utrwalić opaleniznę?
Jakie są sposoby na utrwalenie opalenizny?

Zanim zaczniesz się opalać...

Przed tym jak położysz się na plaży, zażywając kąpieli słonecznych, musisz swoją skórę odpowiednio przygotować do tego, by mogła jak najdłużej zachować piękny kolor nadany jej przez promienie słoneczne. Przed rozpoczęciem serii kąpieli słonecznych, warto zrobić peeling całego ciała tak, by umożliwić równomierne opalenie wszystkich partii skóry, które będą miały kontakt ze słońcem. Peeling umożliwi też usunięcie martwego naskórka, a dzięki temu opalenizna utrwali się na odnowionych warstwach skóry i pozostanie na ciele dłużej widoczna.

Po pierwsze nawilżaj!

Lepiej nawilżona skóra łatwiej zachowuje swoje właściwości, sprawniej przeprowadza swój metabolizm – po prostu lepiej się czuje. Przesuszenie skóry nie idzie w parze z piękną i długotrwałą opalenizną. Prawidłowy poziom wody w zewnętrznych warstwach skóry warunkuje dłuższe utrzymanie złocistej skóry, dzięki lepszemu odżywieniu i wolniejszemu pozbywaniu się substancji odżywczych. Regularne stosowanie balsamu nawilżającego po opalaniu jest gwarantem dłuższej i piękniejszej opalenizny.

Zobacz też: Skąd się biorą przebarwienia po opalaniu?

Dobrodziejstwo marchwi

Jest to jedna ze sprawdzonych i pewnych metod na dłuższe zachowanie opalonej skóry. Znały ją już nasze babcie. Marchewki zawierają bowiem karoten – składnik, który znacznie przyspiesza opalanie i przedłuża jego efekt. Przyjmowany w odpowiednich ilościach nie spowoduje pomarańczowego odcieniu skóry, ale przyczyni się do powstania pięknej, brązowej opalenizny. Oprócz marchewek karoten znajdziemy także w mniejszych ilościach w szpinaku, w brokułach i w dyni. Jeśli zatem planujesz opalanie, te warzywa powinny jak najdłużej zagościć w Twojej diecie – nie tylko w trakcie kąpieli słonecznych, ale też przed ich rozpoczęciem.

Nie zapomnij o pielęgnacji

Skóra po opalaniu nie tylko potrzebuje nawilżenia, ale także odpowiedniej opieki. Oddziaływanie promieni słonecznych jest dla skóry nie lada wysiłkiem i może być ona podrażniona. Bardzo ważne jest wtedy dostarczenie jej substancji, które umożliwią jej prawidłową i efektywną regenerację oraz zapobiegną przyspieszonym procesom starzenia. Należą do nich przede wszystkim witaminy oraz naturalne składniki roślinne.

Zobacz też: Jakie kosmetyki można zastosować do opalania w solarium?

Kosmetyki przedłużające efekt opalania

Większość z nich to preparaty lekko brązujące, zawierające barwniki podobne do tych w samoopalaczach, ale o mniej intensywnym działaniu. Dodatkowo nadają one skórze naturalnego blasku, dzięki czemu nadają jej zdrowy wygląd i podkreślają naturalny koloryt. Szczególnie polecane są dla osób o ciemnej karnacji, których naturalny odcień skóry zbliżony jest do opalenizny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Jak dla mnie to najdłużej działa picie soków marchewkowych- wcale skóra nie jest po tym żólta! Tylko trzeba te ekologiczne pić, ja sobie ulubiłam Rabenhorst marchewkowy i piję go na zmianę z wielowarzywnym. Super człowiek lekko się czuje i skóra jest taka super zlocista!:)
/rok temu
Proponuje zastosować preparat Sunea skin który sam z siebie opala i dodatkowo wzmacnia opaleniznę słoneczną.
/5 lat temu
Mój sposób na utrwalenie opalenizny- wypróbowany, ale chyba nie jakiś odkrywczy, to stosowanie balsamów utrwalających opaleniznę.W tym roku mój wybór padł na Firmę SORAYA i wcale się nie zawiodłam. Po każdym powrocie z plaży, stosowałam balsam nawilżający i oprócz tego, że kolor opalenizny był ciemniejszy, to skóra była bardzo dobrze nawilżona. Zauważyłam jeszcze, że po zastosowaniu balasmu, opalenizna, która ma lekko różowy odcień, brązowieje.
POKAŻ KOMENTARZE (2)