POLECAMY

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja korundowa, diamentowa tlenowa - na czym polegają te zabiegi? Jakie są wady i zalety różnych rodzajów mikrodermabrazji? Który rodzaj mikrodermabrazji będzie dla mnie najlepszy?
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja polega na złuszczeniu zewnętrznej, obumarłej warstwy skóry przy użyciu specjalnych materiałów ścierających. Metoda ta stosowana jest od lat 80, a obecnie staje się coraz bardziej popularna i należy do najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. W zależności od zastosowanej metody złuszczania naskórka możemy wyróżnić mikrodermabrazję korundową, diamentową i tlenową. Metody te, chociaż ich efekt działania jest zbliżony, różnią się od siebie.

Mikrodermabrazja korundowa

Materiałem ścierającym używanym w tej metodzie są drobne kryształki tlenku glinu, nazywanego inaczej korundem. Zaletą stosowania korundu jest to, że końcówki używane w trakcie zabiegu są jednorazowe, tak więc nie istnieje żadne ryzyko niewłaściwej sterylizacji narzędzi i przez to kontaktu z krwią np. poprzedniego pacjenta. Niestety, pewien odsetek pacjentów może być uczulony na kryształki glinu używane przy zabiegu. U osób takich mikrodermabrazja tą metodą jest przeciwwskazana.

Polecamy: Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja diamentowa

Głowice zawierające najtwardszy znany materiał - diament są obecnie powszechnie stosowane w gabinetach kosmetycznych. Efekt uzyskany w ten sposób nie różni się praktycznie od mikrodermabrazji korundowej, natomiast ważną różnicą jest brak przeciwwskazań w przypadku alergii na tlenek glinu. Należy jednak wiedzieć, że głowice są wielorazowe i  muszą być sterylizowane w odpowiednich warunkach, jako że podczas zabiegu może dochodzić do mikrourazów skóry i kontaktu narządzi z krwią pacjenta.

Najbardziej pewną metodą sterylizacji jest użycie tzw. autoklawu, jednak nie każdy gabinet kosmetyczny jest wyposażony w taki sprzęt.

Zobacz też: Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Mikrodermabrazja tlenowa

Mikrodermabrazja tlenowa (tzw. oksymikrodermabrazja) jest nowoczesną metodą wykorzystującą strumień tlenu i soli fizjologicznej rozpylanych po dużym ciśnieniem. Metoda ta nie ma wad dwóch metod opisanych powyżej. Niestety, jako że efekt złuszczający jest bardziej delikatny kuracja musi składać się z większej ilości zabiegów niż przy użyciu diamentu lub korundu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)