POLECAMY

Jakie profesjonalne zabiegi oferują salony kosmetyczne?

Z wiekiem zabiegi kosmetyczne wykonywane w domu zaczynają być coraz mniej wystarczające dla zachowania pięknego i młodego wyglądu. Salony kosmetyczne oferują szereg profesjonalnych usług, z których warto byłoby wtedy skorzystać. Prezentujemy kilka przykładowych zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych.
Jakie profesjonalne zabiegi oferują salony kosmetyczne? fot. Fotolia

Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych

Zabieg ten kosmetyczki wykonują za pomocą elektrolizy skutecznie usuwającej siateczkę rozszerzonych naczynek krwionośnych. Polega on na wprowadzeniu pod naskórek specjalnej igły, wysyłającej bardzo krótkie impulsy elektryczne. Po zabiegu mogą wprawdzie pojawić się małe strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno usuwać, ponieważ mogą pozostać szpecące blizny. Skóra szybko zagoi się sama. Mankamentem jest to, że istnieje możliwość pojawienia się nowych, pękających naczynek krwionośnych, więc zabieg należy co jakiś czas powtarzać.

Wygładzanie zmarszczek

Zabieg wykonywany jest specjalnym aparatem. Polega na wprowadzeniu pod naskórek specjalnej igły, przez którą wysyłane są elektryczne impulsy. Pobudzają one tkankę do produkcji lipidów i białka, dzięki czemu zmarszczki stają się płytsze.

Inny zabieg polega na wstrzykiwaniu pod naskórek kolagenu pod nadzorem lekarza dermatologa. Jest to jednak dość ryzykowny zabieg, ponieważ nie każda skóra toleruje obce substancje.

Zobacz też: Jak wygładzić zmarszczki?

Usuwanie zmarszczek z czoła

Głębokie zmarszczki powstają w tym miejscu około 40. roku życia. Zabieg ich usuwania polega na tym, że lekarz po znieczuleniu skóry kremem, wstrzykuje w nią botoks, blokujący nerwowe impulsy i mikroskurcze, dzięki czemu zmarszczki się „rozprasowują”. Efekty są widoczne po 3 – 7 dniach i utrzymują się około pół roku.

Zabieg trwa około 15 minut i nie pozostawia widocznych śladów. Należy jedynie przez cztery godziny po nim unikać schylania się i leżenia.

Jonoforeza

Dla bardzo wysuszonej skóry polecana jest jonoforeza. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych za pomocą prądu, które nawilżają i odżywiają skórę.

Do nawilżania skóry – w przypadku, kiedy skóra nie jest zbyt mocno wysuszona, kosmetyczki proponują maseczkę zawierającą np. aloes, algi i kolagen.

Ujędrniający mini lift

Zabieg mający na celu wygładzenie skóry i usunięcie rozstępów. Polega on na tym, że na określone części ciała (np. biust, brzuch, uda) kosmetyczka nakłada preparat z aloesem, pobudzający krążenie krwi i poprawiający przemianę materii ( w czasie zabiegu da się odczuć ciepło i pulsowanie krwi). Po zabiegu smaruje się skórę olejkiem aloesowym z witaminą E.

Wygładzania skóry szyi i dekoltu

Zabieg polega na nałożeniu maseczki kolagenowej. Po oczyszczeniu skóry i złuszczeniu naskórka kosmetyczka nanosi na skórę ekstrakt z placenty (wyciąg z łożysk zwierzęcych), mający na celu odmłodzenie komórek i pobudzenia do wzrostu nowych. Potem nakłada maseczkę z kolagenu, nasączonego specjalnym płynem. Kuracja kolagenowa przyniesie skutek, jeżeli pani podda się serii zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od wielkości i głębokości zmarszczek.

Zobacz też: Domowa pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
jesli masz ogromne rozstepy, udaj się do salonu! ja chodziłam na Body Roller System – intensywna redukcja rozstępów i cellulitu rezelacyjny i przyjemny zabieg, ja moja uochana Pania odnalazlam w salonie Piekna i Bestia i polecam kazdemu bo dodaje duzo pewnosci siebie :)
/rok temu
ja mam okropne rozstępy, które wyglądają jak ogromne blizny, ale dowiedziałam się od swojej kosmetyczki ze w salonie Piękna i Besta w Białymstoku jest zabieg przy użyciu Body Roller System, który świetnie działa na rozstępy i cellulit, podobno małe rozstępy zanikają całkowicie a większe znacznie bledną i sa prawie niewidoczne. Słyszałyście o tej metodzie podobno jest od niedawna i chce ją wypróbować?