POLECAMY

Jakie mogą być wady mikrodermabrazji?

Czy zabieg mikrodermabrazji zawsze jest skuteczny? Czy w rzeczywistości sprawdzają się opinie kosmetologów, którzy reklamują mikrodermabrazję jako łagodny i nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny?
Jakie mogą być wady mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja należy do zdecydowanie najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających. Co więcej, z każdym rokiem staje się ona coraz bardziej popularna - zwłaszcza wśród młodych kobiet. Warto wiedzieć, że procedura ta oprócz ogłaszanych w środkach przekazu zalet posiada też kilka wad, które ograniczają jej stosowanie.

Wysokie koszty

Przede wszystkim osoby chcące skorzystać z tego typu zabiegów upiększających muszą się przygotować na spore wydatki. Wiąże się to z tym, że cena pojedynczej wizyty waha się między ok. 150-250zł! Niestety, na kurację - w zależności od pożądanego efektu i celu zabiegów - składa się zazwyczaj co najmniej kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Warto wiedzieć, że tańszą alternatywę stanowią domowe zestawy do peelingu skóry twarzy tzw. "domowa mikrodermabrazja", która w większości przypadków wystarczy by uzyskać zauważalny efekt kosmetyczny.

Zobacz też: Czy istnieją przeciwwskazania do mikrodermabrazji?

Nie zawsze zadowalający efekt?

Chociaż w dostępnych środkach masowego przekazu przeważają opinie zdecydowanie pochlebnie opisujące ten zabieg, trzeba pamiętać, że większość z nich publikowana jest na stronach salonów kosmetycznych, które je przeprowadzają.

Obecnie istnieje wiele wskazań do zabiegu mikrodermabrazji i wiele stanów skóry, w których można ona pomóc. I rzeczywiście, o ile jest to bardzo skuteczny środek do zmniejszania np. przebarwień skóry powstałych na słońcu, czy przetłuszczania się skóry o tyle efekt nie będzie już tak widoczny przy stosowaniu mikrodermabrazji jako kuracji odmładzającej. Kuracja taka wymaga dużej ilości powtórzeń i nie zawsze jest skuteczna, ponadto istnieją inne zabiegi, które mogą dać lepszy efekt. Podobnie jest z rozstępami. Rzeczywiście, mikrodermabrazja może ograniczyć widoczność rozstępów (zwłaszcza tych świeżych) i jest to wskazanie do jej stosowania, jednak lepszym zabiegiem będzie ich usunięcie za pomocą promieni lasera.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na kosztowną kurację warto się zastanowić, czego oczekujemy od danej terapii i skonsultować jaka metoda będzie najodpowiedniejsza i czy wyznaczone cele są możliwe do spełnienia.

Polecamy: Czy mikrodermabrazja jest bezpieczna?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)