POLECAMY

Jakie kosmetyki można zastosować do opalania w solarium?

Podobnie jak niezbędna jest ochrona w przypadku kąpieli słonecznych – użytkownicy solarium także muszą zadbać o swoją skórę w trakcie seansów opalających. Zobacz, co oprócz ochrony przed promieniowaniem zapewniają kosmetyki do opalania w solarium.
Jakie kosmetyki można zastosować do opalania w solarium?

Solarium i słońce – kilka istotnych różnic

Opalanie w solarium i w promieniach słonecznych łączy efekt finalny – piękna, opalona i zdrowo wyglądająca skóra. Różni natomiast szereg kwestii, takich jak rodzaj emitowanego promieniowania i czas opalania. Te aspekty wpływają na to, że kosmetyki używane do opalania w solarium i na słońcu także muszą się różnić. Jako że promieniowanie w solarium jest bardziej „skoncentrowane”, kosmetyki do opalania w solarium muszą zapewniać skórze wyższy potencjał ochronny.

Czytaj także: Czy solarium jest bezpieczne?

Zapewnienie właściwego poziomu nawilżenia

Zarówno solarium, jak i słońce, wysuszają skórę. W trakcie procesu opalania skóra powinna być dobrze nawilżona. Zagwarantuje to przede wszystkim wysoką efektywność całego procesu. Skóra zawierająca prawidłową ilość wody w swoich wewnętrznych i zewnętrznych warstwach „chętniej” przyjmuje promienie słoneczne, szybciej będą zachodzić w niej procesy biochemiczne, prowadzące do zmiany zabarwienia na lekko brązowy. Drugą ważną rzeczą dotyczącą nawilżenia jest ochrona. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu, metabolizm przebiega w sprawny sposób, co minimalizuje uszkadzające działanie promieniowania.

Zapobieganie utracie elastyczności skóry

Solarium znacznie intensywniej niż słońce wpływa na starzenie się skóry. Przez to niezbędna jest szczególna ochrona przeciwko głównej przyczynie starzenia się skóry – utracie włókien kolagenowych. Dlatego kremy do opalania w solarium zawierają przeciwutleniacze – wolne rodniki, które przyspieszają procesy przemiany materii oraz odnowy biologicznej w komórkach i zapobiegają szybkiej utracie naturalnych elementów, zapewniających skórze sprężystość.

Poprawianie i przyspieszanie brązowienia

Kosmetyki do opalania w solarium zawierają nieco więcej substancji brązujących i przyspieszających pojawienie się pożądanego ciemnego zabarwienia skóry. W końcu na to właśnie liczą użytkownicy solarium – na szybki efekt, a kosmetyki pomagają w jego uzyskaniu. Takie „przyspieszacze” działają także wychwytując promieniowanie i kierując metabolizm komórek na szybsze wytwarzanie ciemnego barwnika.

Polecamy: Brązowe piękne ciało

Zadbaj także o dietę!

Odpowiednie odżywianie jest też istotnym elementem opalania. Zapewnienie odpowiedniej podaży substancji odżywczych i witamin jest niezbędne, by nadać skórze zdrowy, brązowy koloryt. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście marchew oraz inne warzywa zawierające karoten, ale też produkty bogate w witaminy A, E oraz witaminy z grupy B, które warunkują sprawne przeprowadzanie procesów biologicznych, a przez to – ochronę przed szkodliwymi skutkami promieniowania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Z mojego doświadczenia polecam zastosowac jeszcze jeden suplement Grape Seed Extract. To równiez pomoze nam jesli chodzi o przebarwienia.