POLECAMY

Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów na zmarszczki. Często jednak nie wiemy, który z nich wybrać. Dowiedz się, jakie zabiegi są najlepsze na poszczególne rodzaje zmarszczek.
Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

- Zmarszczki poziome czoła, są związane z mimiką. Narażone są na nie osoby, które mają dobrze wyćwiczony mięsień czołowy. By je zlikwidować, w gabinecie kosmetycznym ostrzykuje się je Botoxem, który osłabia mięśnie. Skóra po zabiegu w ciągu kilkunastu dni staje się wygładzona.

- Lwia zmarszczka, często pojedyncza, ale u niektórych pojawiają się dwie lub trzy. Powstają między brwiami. Twarz wygląda na groźną, zatroskaną i zmęczoną. Zmarszczkę likwiduje się za pomocą Botoxu i kwasu hialuronowego, co pomaga skórze odzyskać świeży i pogodny wyraz.

Zobacz także: Domowe zabiegi anti aging

- Kurze łapki, zwykle koło oczu i na skroniach. To pierwszy objaw wiotczenia. Zmniejszenie zmarszczek i wygładzenie skroni powoduje zabieg wstrzyknięcia Botoxu.

- Fałdy nosowo-wargowe, które biegną od skrzydełek nosa do kącików ust pojawiają się już u młodych osób. Jest to naturalne zagłębienie twarzy,ale gdy się pogłębiają, dają wrażenie opadających policzków. Wypełnia się je preparatami z kwasu hialuronowego, co ma przywrócić harmonię w rysach twarzy.

- Zmarszczki palacza to pionowe bruzdy na górnej wardze (pojawiają się nie tylko u osób palących). Pojawiają się po 45 roku życia. W gabinecie kosmetycznym wypełnia się je kwasem hialuronowym, a także lekko powiększa usta i wypełnia kąciki. Zabieg można wykonać w znieczuleniu ust (typu stomatologicznego). Trwa on około 50 min.

- Fałdy marionetki, biegną od kącików ust pionowo w dół ograniczające bródkę. Wypełnia się je gęstym kwasem hialuronowym. O zabiegu decyduje lekarz, który oceni zmiany na skórze i zaproponuje indywidualnie dobrany sposób na poprawienie wyglądu.

Zobacz także: Jak zapobiegać zmarszczkom

- Opadające kąciki ust powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Dzieje się tak dlatego, że usta z wiekiem są coraz mniej wypełnione. Podczas zabiegu, wypełnia się i unosi kąciki ust z pomocą kwasu hialuronowego, co przywraca pogodny wyraz twarzy. Zabieg trwa 20 minut.

Najpopularniejsze i najmniej inwazyjne zabiegi to:

- różne rodzaje pilingów

- kuracja botulinowa

- wstrzykiwanie substancji wypełniających

- mikrodermabrazja

Drobne zmarszczki (palacza lub kurze łapki) wypełnia się preparatami czasowymi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (32)
/rok temu
Na kurze łapki botox jest super. U mnie po jednym zabiegu jest duża poprawa, a robiłam go u dr Krajewskiego na Bukowińskiej.
/rok temu
Ja bardzo jestem zadowolona z zabiegu endermolift Centrum Atena Nysa. Ten zabiegi po prostu uwolnił mnie od zmarszczek :)
/2 lata temu
To moze podaj jakiś cudowny sposób na to aby własnie pozbywac sie innymi sposobami zmarszczek...Ale pewnie nikt jeszcze czegoś takiego nie wymyślił. Bo ja nie znalazłam takiego chociazby wsród kremów. Tu medycyna estetyczna jednak bierze górę.
POKAŻ KOMENTARZE (29)