Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów na zmarszczki. Często jednak nie wiemy, który z nich wybrać. Dowiedz się, jakie zabiegi są najlepsze na poszczególne rodzaje zmarszczek.
/ 14.04.2010 14:04
Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

- Zmarszczki poziome czoła, są związane z mimiką. Narażone są na nie osoby, które mają dobrze wyćwiczony mięsień czołowy. By je zlikwidować, w gabinecie kosmetycznym ostrzykuje się je Botoxem, który osłabia mięśnie. Skóra po zabiegu w ciągu kilkunastu dni staje się wygładzona.

- Lwia zmarszczka, często pojedyncza, ale u niektórych pojawiają się dwie lub trzy. Powstają między brwiami. Twarz wygląda na groźną, zatroskaną i zmęczoną. Zmarszczkę likwiduje się za pomocą Botoxu i kwasu hialuronowego, co pomaga skórze odzyskać świeży i pogodny wyraz.

Zobacz także: Domowe zabiegi anti aging

- Kurze łapki, zwykle koło oczu i na skroniach. To pierwszy objaw wiotczenia. Zmniejszenie zmarszczek i wygładzenie skroni powoduje zabieg wstrzyknięcia Botoxu.

- Fałdy nosowo-wargowe, które biegną od skrzydełek nosa do kącików ust pojawiają się już u młodych osób. Jest to naturalne zagłębienie twarzy,ale gdy się pogłębiają, dają wrażenie opadających policzków. Wypełnia się je preparatami z kwasu hialuronowego, co ma przywrócić harmonię w rysach twarzy.

- Zmarszczki palacza to pionowe bruzdy na górnej wardze (pojawiają się nie tylko u osób palących). Pojawiają się po 45 roku życia. W gabinecie kosmetycznym wypełnia się je kwasem hialuronowym, a także lekko powiększa usta i wypełnia kąciki. Zabieg można wykonać w znieczuleniu ust (typu stomatologicznego). Trwa on około 50 min.

- Fałdy marionetki, biegną od kącików ust pionowo w dół ograniczające bródkę. Wypełnia się je gęstym kwasem hialuronowym. O zabiegu decyduje lekarz, który oceni zmiany na skórze i zaproponuje indywidualnie dobrany sposób na poprawienie wyglądu.

Zobacz także: Jak zapobiegać zmarszczkom

- Opadające kąciki ust powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Dzieje się tak dlatego, że usta z wiekiem są coraz mniej wypełnione. Podczas zabiegu, wypełnia się i unosi kąciki ust z pomocą kwasu hialuronowego, co przywraca pogodny wyraz twarzy. Zabieg trwa 20 minut.

Najpopularniejsze i najmniej inwazyjne zabiegi to:

- różne rodzaje pilingów

- kuracja botulinowa

- wstrzykiwanie substancji wypełniających

- mikrodermabrazja

Drobne zmarszczki (palacza lub kurze łapki) wypełnia się preparatami czasowymi.