Jaki sposób depilacji nóg jest najlepszy?

Zabiegi, takie jak depilacja woskiem lub pastą z cukru, specjalne pianki, żele lub kremy, a także nowoczesne zabiegi depilacji laserowej, pozwolą osiągnąć idealną gładkość nóg. Stosując różne metody, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, w czym pomogą dodatkowe masaże i okłady.
/ 20.05.2011 11:13
Wosk, maszynka czy depilacja laserowa? Wybierz sama!/fot. Fotolia

Piękne, czyli gładkie

Piękne nogi dla większości kobiet kojarzą się z idealną gładkością. Można ją osiągnąć dzięki depilacji. Jest wiele metod usuwania zbędnych włosków.

Depilacja woskiem

Depilacji można dokonywać za pomocą wosku (zimnego lub ciepłego), dzięki któremu włoski zostają usunięte razem z cebulkami. Po zabiegu nogi pozostają gładkie przez tydzień lub dwa. Po tym okresie odrastają, ale słabsze. Mankamentem tego zabiegu jest jednak fakt, że te osłabione włoski odrastając nie mają siły przebić się przez skórę i wrastają w nią. W pewnym stopniu można temu zapobiec masując nogi szorstką gąbką.

Z tego typu zabiegu nie mogą jednak korzystać panie ze skłonnością do żylaków.

Na osłodę - pasta cukrowa!

Depilację nóg można wykonać własnoręcznie przygotowaną pastą cukrową. Należy ugotować gęsty syrop (szklanka cukru, pół szklanki wody) – syrop musi skapywać z łyżki kropla po kropli. Lekko go przestudzić, dodać sok z połowy cytryny. Wstawić do miski z gorącą wodą (podczas stosowania syrop musi mieć letnią temperaturę). Przygotowane wcześniej prostokątne kawałki bawełnianego materiału smarować pastą i przykładać do skóry nóg. Odrywać odwrotnie do kierunku rośnięcia włosków.

Znajdź sposób najlepszy dla Ciebie!

Włoski na nogach można rozpuścić stosując specjalne pianki, żele lub kremy. Zabieg taki przynosi jednak krótkotrwały efekt. Należy też przed zastosowaniem tych środków wykonać próbę uczuleniową, ponieważ działają one, jako środki chemiczne, dość silnie na skórę. Szybko natomiast i bez bólu można dokonać depilacji za pomocą golenia. Wadą zabiegu jest jednak to, że włoski szybko odrastają, czasem już następnego dnia i na dodatek grubsze. Golenie podrażnia również skórę, dlatego lepiej jest stosować specjalną maszynkę, a po zabiegu – kojące żele lub pianki.

Zobacz też: Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Do depilacji można też użyć maszynki elektrycznej. Depilatory tego typu wyrywają włoski wraz z cebulkami, ale jest to zabieg bolesny.

Nowoczesny, ale czy najlepszy?

Najnowocześniejszym i niemal bezbolesnym sposobem depilacji jest usuwanie włosków laserem. Jeden zabieg nie usuwa jednak włosków na zawsze, ponieważ wiązka laserowego światła usuwa tylko aktywne w tym czasie mieszki włosowe, nie niszcząc „uśpionych”.

Zobacz też: Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Mankamentem jest również fakt, że lasery są nieskuteczne wobec włosów jasnych lub rudych, które pozbawione są melaniny. Mogą być też nieskuteczne w przypadku kobiet o ciemnej karnacji, ponieważ działając na melaninę mogą doprowadzić do przebarwień skóry.

Są to bardzo drogie zabiegi.

Strefa bikini – specjalne zasady

UWAGA. Przy depilacji nóg w tzw. strefie bikini, depilację najlepiej przeprowadzać wieczorem, dzięki czemu podrażnienia znikną w ciągu nocy. W celu przyspieszenia tego procesu i jednoczesnego zdezynfekowania naskórka, po zabiegu przetrzeć skórę wodą utlenioną i nałożyć na nią piankę z pantenolem albo preparat spowalniający porost włosów. Po dwóch dniach wykonać peeling i zabieg powtarzać trzy razy w tygodniu. Codziennie też należy zwilżać skórę balsamem z dodatkiem aloesu.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/05.10.2017 10:44
moim zdaniem najlepsza jest depilacja laserowa w la pelle wrocław miejscu gdzie znają się na depilacji laserowej,do tego jest super obsługa i potrafią odpowiedzieć na klienta pytania dzis nie wybrałabym innej metody depilacji
/04.04.2017 08:08
Laser nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, dla kobiet o jasnych włosach i delikatnej skórze odpada. Ja nie mogłam skorzystać z lasera, plus cena mnie odstraszała. Dlatego skorzystałam z Epilfree. Bardzo przyjemne, mozna robic u kosmetyczni po wosku i miec z glowy na dlugo wloski. Oczywiście cały zabieg powtarza się co jakiś czas. A nie kosztuje to duzo i każda kobieta może zrobic bo nie ma przeciwwskazań.
/18.07.2016 16:52
Dziewczyny jeśli możecie to koniecznie wybierzcie się na laser - koniec z włoskami na zawsze! Metoda jest szybka, praktycznie bezbolesna (przynajmniej tam, gdzie ja robię w Gdyni w Une Belle Peau, ale mają tam bardzo nowoczesny laser, więc za inne nie mogę ręczyć :D ). Metoda jest dość kosztowna, ale móc nie myśleć o codziennym goleniu albo wosku co dwa tygodnie..to jest tego warte. No i oczywiście koniec z podrażnieniami, co dla mnie było decydujące :)
POKAŻ KOMENTARZE (5)