POLECAMY

Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Złuszczanie naskórka, pobudzanie regeneracji i odbudowy skóry, odmładzanie - to tylko część efektów, jakie wywołuje zabieg mikrodermabrazji. Jak mikrodermabrazja działa na skórę?
Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka i najbardziej zewnętrznych warstw skóry. Mikrodermabrazja jest procedurą nieinwazyjną, co oznacza że tuż po trwającym około 30-40 minut zabiegu pacjent może bez problemów wrócić do codziennej aktywności. Co najważniejsze, efekty są widoczne praktycznie od razu.

Na czym polega sam zabieg?

Skóra zbudowana jest z dwóch głównych części: naskórka - w którym znajdują się obumarłe komórki wypełnione białkiem - keratyną i skóry właściwej, zawierającej żywe komórki. Podczas mikrodermabrazji warstwa po warstwie ścierany jest naskórek i najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej. Odbywa się to pod kontrolą wzroku, co oznacza, że kosmetyczka (lub lekarz), który wykonuje zabieg ocenia jak głęboko sięga działanie złuszczające. Wiele więc zależy tu od doświadczenia danej osoby.

Zobacz też: Na czym polega mikrodermabrazja?

Jak reaguje skóra?

Usunięcie naskórka pobudza żywe komórki do regeneracji, tak że ubytek szybko jest zastąpiony nowym materiałem. Co więcej, komórki zostają pobudzone do syntezy włókien elastycznych i kolagenu. Po pewnym czasie daje to zauważalny efekt wygładzenia i pogrubienia naskórka - pożądany zwłaszcza przy np. płytkich zmarszczkach, nierównościach czy powierzchownych bliznach.

Zdolność skóry do odnowy jest kluczowa w zabiegu mikrodermabrazji - pozwala ona na starcie, usunięcie niepożądanych zmian np. przebarwień słonecznych czy blizn po trądziku. Na miejscu ubytku odtwarza się następnie nowy nabłonek.

Polecamy: Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Działanie na głębsze partie skóry

Co ciekawe pozytywne zmiany w skórze nie ograniczają się tylko do najbardziej powierzchownej warstwy - naskórka. Udowodniono, że w głębszych jej partiach poprawia się przepływ krwi i chłonki, co pozwala na szybsze usunięcie szkodliwych toksyn. Efekt ten zawdzięczamy nie tyle bezpośredniemu działaniu ścierającemu ile podciśnieniu wykorzystywanemu w trakcie zabiegu by odessać złuszczony nabłonek i wykorzystywany materiał ścierny.

Wpływ na głębsze partie skóry pozwala zmniejszyć rozstępy i spłycić zmarszczki, co może być dobrym wstępem do wykonania dalszych zabiegów odmładzających.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Beauty Center Józefów, u nich robiłam sobie wszystkie zabiegi - udało się skórę przywrócić do życia, teraz wygląda ładnie, zdrowo, estetycznie - zmiana diametralna. Po wszystkim używałam kosmetyków Hildegard Braukmann. Powiedzmy, że jak na razie kondycja skóry jest na prawdę ok.
/3 lata temu
Moje zmarszczki stały się mniej widoczne po mikrodermabrazji z czego byłam bardzo zadowolona. Jednak uczucie pieczenia i delikatne zaczerwienienia złagodziłam i zakrylam przy pomocy podkładu mineralnego Earthnicity bo dowiedziałam się ze taki podklad można stosować po zabiegach bo nie podrażnia jeszcze bardziej skóry, a przyspiesza regenerację naskorka