Jaka metoda depilacji będzie dla Ciebie najlepsza?

W dzisiejszych czasach depilacja stała się powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacji ciała. Wykonywanie jej to już obowiązek każdego zadbanego człowieka, a w szczególności kobiety. Na pomoc przychodzi nam kosmetyczka lub sklep kosmetyczny wyposażony w specjalne środki pomocne w pozbyciu się owłosienia. Istnieje wiele różnych sposobów depilacji. Ich wybór zależy od indywidualnych upodobań, czasu i pieniędzy, jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na zabieg.
/ 25.11.2010 10:38
Wybierz metodę depilacji odpowiednią dla siebie

Jaką metodę wybrać? Wygodną, najtańszą czy najmniej bolesną? U kosmetyczki, czy w zaciszu domowym?

Domowa depilacja

Maszynka

Depilacja maszynką jest najczęstszą formą usuwania owłosienia. Niestety trzeba często ją powtarzać, gdyż włosy szybko odrastają. Jest metodą całkowicie bezbolesną. Przy depilacji maszynką nie wolno golić skóry na sucho. Najlepiej użyć specjalnej pianki lub żelu do golenia. Po zabiegu należy posmarować ciało odpowiednim balsamem nawilżającym.

Polecamy: Maszynka, wosk czy depilator

Depilator elektryczny

Dość bolesny zabieg, gdyż włoski wyrywane są wraz z cebulkami. Plusem takiej depilacji jest ich długi czas odrastania (nawet do 4 tygodni). Przed depilacją najlepiej zażyć gorącą kąpiel, która sprawi, że ból będzie nieco mniejszy.

Kremy i pianki depilujące

Bezbolesna metoda depilacji polegająca na rozpuszczaniu owłosienia przez substancje chemiczne zawarte w kremach. Powodują one rozpuszczenie łodygi włosa, jednak bardzo często uczulają. Dlatego przed wykonaniem takiego zabiegu, warto zrobić próbę uczuleniową (posmaruj skórę na przedramieniu).

Plastry woskowe

W domu zabieg depilacji stosujemy za pomocą plastrów woskowych. Należy je tylko podgrzać w dłoniach, przykleić do skóry, po czym energicznym ruchem oderwać. Odnowienie cebulki po zastosowaniu wosku trwa kilka tygodni. Końcówki włosków są delikatniejsze (nie ma kłującej szczecinki, jak w przypadku golenia). Zazwyczaj po kilku latach systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się praktycznie niewidoczne. Jest to dość bolesna metoda. Wosk nadaje się do depilacji wszystkich partii ciała.

W salonie kosmetycznym

Wosk

Jedna z najskuteczniejszych i najbardziej bolesnych metod usuwania owłosienia. Wosk depilujący używany jest nie tylko w gabinetach kosmetycznych. W sprzedaży oferowane są również specjalne woski do stosowania w domu. Występuję dwie formy nakładania wosku: na zimno (dla skóry wrażliwej z problemami naczyniowymi) i na ciepło. Ciepły wosk jest o tyle skuteczniejszy, iż depilacja nie wymaga poprawek.

Skutki uboczne:
- ropne zapalenia mieszków włosowych, stany zapalne, zaczerwienienia skóry.

Przeciwwskazania:
- żylaki, popękane naczynka.

Metoda laserowa

Jest to najdroższa, ale najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Usunięte mieszki włosów przez energię promienia laserowego, już nigdy nie odrastają. Jeżeli zdecydujesz się na taki zabieg, na kilka miesięcy przed nim zrezygnuj z innych zabiegów depilacji. Osłabione cebulki trudniej jest później usunąć. Zaleca się stosowanie jej na wszystkie strefy ciała.

Skutki uboczne:
- oparzenia, zaczerwienienia.

Przeciwwskazania:
- stany zapalne i przednowotworowe, nadwrażliwość na światło.

Elektroliza

Kosztowna metoda, ale bardzo skuteczna. Polega na wkłuwaniu igły elektrycznej w cebulkę włosa. Po zabiegu tworzy się strupek, który odpada po kilku dniach. Po pierwszym zabiegu włosy odrastają, ale są znacznie słabsze. Powtórzenie elektrolizy pomoże osiągnąć trwały efekt. Zabieg może wykonywać tylko przeszkolona kosmetyczka.

Skutki uboczne:
- przebarwienia, ropne zapalenie mieszków włosowych.

Przeciwwskazania:
- ciąża, rozrusznik serca, choroby tarczycy.

W salonach kosmetycznych można zakupić ampułki opóźniające odrost włosów w celu wzmocnienia efektu.

Bezpośrednio po depilacji domowej jak i tej przeprowadzonej u kosmetyczki nie wolno pływać, zażywać gorących kąpieli ani się opalać.

Zobacz także: Jak dbać o skórę po depilacji?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/28.02.2018 16:19
Warto tez zerknąć ile to kosztuje wsyzstko:.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/5-lat-gladkiego-ciala-ile-to-kosztuje-metody-depilacji-i-ich-ceny/
/09.02.2017 09:13
Słyszałam, o tym diodowym laserze w drlegrand. Koleżanki były własnie na tej depilacji jeszcze w styczniu i zachwycone, bo mówią że efekt świetny i sama depilacja bezbolesna. Ja się właśnie zapisałam na przyszły tydzień :-)
/04.01.2017 11:51
Ja się zdecydowałam na zupełną nowość bo diodowy laser światłowodowy w drlegrand.pl Zabieg jest skuteczny i efekt długo się utrzymuje, ale przede wszystkim taki laser jest zupełnie bezbolesny. W dodatku teraz do 15 stycznia mają promocję 50% na te depilacje :)))))
POKAŻ KOMENTARZE (26)