POLECAMY

Jaką masz cerę?

Niektóre gabinety kosmetyczne dysponują profesjonalnymi urządzeniami, umożliwiającymi określenie rodzaju cery, ocenę stanu skóry twarzy. Na podstawie własnych obserwacji również można w przybliżeniu stwierdzić, jaką mamy cerę i dzięki temu odpowiednio ją pielęgnować.
Niektóre gabinety kosmetyczne dysponują profesjonalnymi urządzeniami, umożliwiającymi określenie rodzaju cery, ocenę stanu skóry twarzy. Na podstawie własnych obserwacji również można w przybliżeniu stwierdzić, jaką mamy cerę i dzięki temu odpowiednio ją pielęgnować.

Cera sucha jest cienka, delikatna, matowa. Trzeba o nią zadbać już wcześniej, gdyż ma skłonności do szybkiego pokrywania się zmarszczkami. Szczególnie wrażliwe są okolice oczu i ust. Zamiast wody i mydła najlepiej używać żelu do makijażu i codziennego mycia twarzy, mleczka, czy śmietanki kosmetycznej. Korzystne jest stosowanie maseczek nawilżających i odżywczych nawet 2-3 razy w tygodniu. Maseczka oczyszczająca dla cery suchej wskazana jest raz w tygodniu.

Jaką masz cerę?

Cera wrażliwa
podobna jest do suchej. Bardzo cienka, wręcz przezroczysta skóra skłonna jest do podrażnień, alergii, “pajączków”. Również o taką cerę należy zadbać dużo wcześniej. Stosowane kosmetyki, maseczki powinny być hipoalergiczne. 2-3 razy w tygodniu stosujemy maseczki nawilżające i odżywcze, oczyszczające - tylko raz. Cera wrażliwa nie lubi maseczek rozgrzewających.

Cera tłusta
charakteryzuje się tym, iż skóra jest gruba i lśniąca. Z jednej strony taka cera jest odporniejsza na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na tworzenie się zmarszczek, ale z drugiej strony trzeba więcej starań, aby buzia wyglądała ładnie i zdrowo. Tłusta cera jest bowiem znakomita pożywką dla bakterii i łatwo o wągry, wypryski, trądzik itp. Należy więc często stosować zabiegi oczyszczające (2-3 razy w tygodniu jakąś maseczkę). Przy codziennej pielęgnacji należy pamiętać o specjalnych żelach myjących, emulsjach, tonikach.

Twarz o cerze mieszanej określają cechy, charakterystyczne tak dla cery tłustej, jak suchej. Przeważnie tłusta jest skóra na nosie, brodzie i czole, a sucha po bokach twarzy. Należy więc stosować kosmetyki odpowiednie dla każdej z wymienionych partii twarzy. Maseczkę oczyszczająca kładziemy na tłuste części twarzy, a na suche - maseczkę nawilżającą.

Cerę normalną
tak naprawdę mają tylko zdrowe dzieci. Bardzo niewiele dorosłych kobiet może pochwalić się taką cerą o ładnym kolorycie, odpowiednim nawilżeniu i natłuszczeniu. Żadnych przebarwień, wyprysków. Pielęgnowanie takiej cery nie nastręcza raczej żadnych problemów. Można ją nawet myć wodą i mydłem. Raz w tygodniu stosujemy maseczkę oczyszczającą, także raz w tygodniu - nawilżającą.

mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/5 lat temu
ja mam bardzo problematyczna i musze uzywac specjalistycznych kremow zeby sie nie uczulac. Lichetne takim osobom polecam
/9 lat temu
bardzo dojrzala szara zimista sucha.Mam problemy z doborem odpowiedniego podkladu i do tej pory nie znalazlam takiego z ktorego bylabym zadowolona
/10 lat temu
przejdź się do apteki, zapytaj o dobry krem do Twoich problemów. na cerę naczynkową nie szukaj raczej kremów w marketach - bo nie znajdziesz dobrego. w aptece powinni Ci świetnie doradzić - mnie np. doradzono krem pharmaceris 40+ do cery naczynkowej - nie miałam nigdy tak rewelacyjnego kremu.
POKAŻ KOMENTARZE (3)