POLECAMY

Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Maszynki do golenia, plastry do depilacji, zabieg u kosmetyczki - jaka forma depilacji odpowiada Ci najbardziej? Możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza metod depilacji czasem powoduje, że trudno zdecydować się na inny - być może lepszy - rodzaj usuwania niechcianych włosków.
Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu zagadnieniu...

Depilacja maszynką

Jest najprostszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Łatwo jest nią usunąć włoski z okolic nóg i pach. Maszynki do golenia nie są specjalnie drogie, niemniej należy się liczyć z koniecznością częstego powtarzania zabiegu, w celu utrzymania jego efektów. Włoski zazwyczaj szybko odrastają. Do minusów tej metody należy duże ryzyko zacięcia skóry (co oczywiście nie wygląda ładnie, nawet przy świetnie wykonanej depilacji).

Depilator w rękę!

Na podobnej zasadzie odbywa się depilacja specjalnym urządzeniem – depilatorem. Obecnie nieprzyjemne efekty w postaci bólu zniwelowane są praktycznie do zera. Firmy prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach tego problemu - popularne stały się depilatory m.in. z chłodzącą nasadką. Efekty depilacji depilatorem są dłuższe (do kilku tygodni), niż w przypadku depilacji zwykłą maszynką.

Polecamy: Najczęstsze problemy z paznokciami - jak im zapobiec?

Depilacja woskiem

Zabieg ten możemy wykonać w domu lub u kosmetyczki (w domu korzystając ze specjalnych plastrów z woskiem). Zabieg u kosmetyczki polega na posmarowaniu skóry preparatem z woskiem, nałożeniu na ten obszar specjalnych pasków (zazwyczaj wykonanych z bawełny) i gwałtownym ich zerwaniu (wraz z paskiem wyrywane są włoski). W kosmetyce stosuje się zarówno wosk na ciepło, jak i na zimo. Dzięki tej metodzie możemy zapomnieć o depilacji na 1-1,5 miesiąca. Niestety usuwanie włosków poprzez zastosowanie wosku, wiąże się z odczuwaniem bólu, co może być przeciwwskazaniem w przypadku osób wrażliwych.

Laserowe usuwanie owłosienia

Droższą metodą jest wykorzystanie do depilacji lasera. Promienie wysyłane przez urządzenie docierają do mieszka włosowego, wypalając go. W wyniku działania promieni, mieszek zanika, a włos już nie odrasta. Metoda ta zazwyczaj musi być powtórzona, zanim osiągnie się efekt całkowitego usunięcia włosków na danym obszarze. Związane jest to z faktem, iż ten rodzaj depilacji oddziałuje na włosy, które już wyrosły, nie wywołuje jednak efektu w przypadku włosów w fazie uśpienia. Jest to metoda skuteczna, praktycznie bezbolesna.

Polecamy: Depilacja - oddaj się w ręce specjalistów

I jak, na którą z metod się decydujecie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (26)
/rok temu
maszynka odpada
/3 lata temu
Maszynka to jak dla mnie już dawne czasy. Cenię sobie wygodę, ale i efekt musi utrzymac się wystarczająco długo. W zeszłym sezonie głównie używałam depilatora, ale koleżanka niedawno mówiła mi że wosk się świetnie u niej sprawdza, więc chyba teraz spórbuję. Widziałam, że Veet ma elektryczne urządzenia do nakładania takiego wosku gdzie nie trzeba bać się o odpowiednią temperaturę, ani sposób nakładania. Nazywa się to Easy Wax i chyba się skuszę. Czytałam, że samo urządzenie kupuje się raz, a potem jedynie się uzupełnia wkłady. Ktoś korzystał może z tego?
/3 lata temu
Ja też zabieg depilacji laserowej robiłam w Laser Glamour w Łodzi http://www.laserglamour.pl/ i nie mam nowych włosów już od kilku miesięcy. Teraz kusi mnie jeszcze mikrodermabrazja diamentowa.
POKAŻ KOMENTARZE (23)