POLECAMY

Jak zwiększyć skuteczność depilacji?

Skuteczność depilacji zależy od metody depilacji oraz sposobu przygotowania skóry do zabiegu. Czy warto korzystać z balsamów przed depilacją? Kiedy zrobić peeling? Jak schładzać skórę? Jak uniknąć podrażnień po depilacji? Jak używać depilatorów chemicznych?
Jak zwiększyć skuteczność depilacji?

Skóra pod lupą

Można powiedzieć, że zadbane i wydepilowane ciało to już konieczność. Warto jednak zastanowić się nad odpowiednim wyborem metody depilacji. Dzięki temu będziemy zadowolone z efektów depilacji, a sam zabieg będzie przyjemnością, a nie przymusem.

Jeśli nie jesteśmy zadowolone z rezultatów depilacji przeprowadzonej w domu bądź w salonie kosmetycznym,  zastanówmy się dlaczego tak właśnie jest. Na początek warto przyjrzeć się własnej skórze, która jest poddawana zabiegowi.

Każda z nas ma inny rodzaj skóry, a jak wiadomo depilacja w większym lub mniejszym stopniu ją podrażnia. Należy więc pamiętać, ze każdy typ wymaga odmiennej pielęgnacji oraz zastosowania specjalnych kosmetyków i zabiegów.

Objawy podrażnienia mogą być różne (w zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanego sposobu usuwania włosków). U niektórych pań występuje lekkie zaczerwienienie skóry, z kolei u innych mogą wystąpić czerwone, ropiejące krostki.

Na szczęście podrażnieniom można zapobiegać oraz eliminować ich skutki do minimum. Co nam bowiem po depilacji, która podrażnia naszą skórę i uwydatnia jej niedoskonałości oraz uszkodzenia mechaniczne, skaleczenia czy też wrastające włoski?

Zobacz też: Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Przed depilacją przygotuj skórę

Zanim przystąpimy do depilacji musimy odpowiednio przygotować skórę. Obowiązkowo należy wykonać peeling. Najlepiej, jeśli zrobimy to dzień wcześniej. Jeśli jednak korzystamy z zabiegów laserowych, to ścieranie naskórka robimy tydzień wcześniej. Równie skuteczną metodą, którą możemy wykonywać zamiast peelingu, jest masaż szorstką gąbką.

Jeżeli do depilacji stosujemy wosk, plastry woskowe bądź depilator elektryczny, przed wykonaniem zabiegu miejsca te możemy schłodzić.

W tym celu możemy użyć kostek lodu lub chłodnych sztućców.

Depilatory to urządzenia, które wyrywają włoski z cebulkami. Są one wyposażone w nakładki masujące lub chłodzące, których zadaniem jest zmniejszenie bólu. Do depilacji najlepiej przystąpić po ciepłej kąpieli, która zmiękczy naskórek. Zabieg powoduje osłabienie włosów, które czasem nie mogą przebić się przez skórę. Podczas kąpieli masuj ciało szorstką rękawicą lub gąbką.

Po zabiegu nogi są gładkie przez 2–3 tygodnie.

Możemy także skorzystać ze specjalnych balsamów, które są przeznaczone do stosowania przed depilacją. Ich zadaniem jest zwiększenie skuteczności golenia. Kosmetyk nanosimy na skórę przed zabiegiem, następnie wmasowujemy okrężnymi ruchami i czekamy aż wyschnie, po czym przystępujemy do depilacji.

Wiele kobiet korzysta z maszynek do golenia, gdyż jest to najszybsza metoda na pozbycie się uciążliwego zarostu. Maszynka ścina włoski tuż przy skórze, więc aby uniknąć podrażnień, warto dokupić pachnącą piankę lub żel, które zmiękczają włoski.

W drogeriach znajdziemy także depilatory chemiczne, które działają na owłosienie znajdujące się na skórze. Zdarza się, ze preparaty ją podrażniają. Aby temu zapobiec, najlepiej zrobić próbkę przed depilacją na małej powierzchni ciała. Jeśli się zaczerwieni to znak, że lepiej zrezygnować z danego preparatu.

Środek należy nakładać równomiernie. Po kilkunastu minutach włoski stają się tak słabe, że łatwo usuniemy je szpatułką, która jest zwykle załączona do kosmetyku. Po depilacji nie należy stosować na skórę dezodorantów z alkoholem oraz kosmetyków z kwasami owocowymi, ponieważ powodują podrażnienia.

Zobacz też: Depilacja czy epilacja?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)