POLECAMY

Jak zwalczyć przebarwienia? 3 metody!

Które zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się przebarwień na skórze? Zobacz, które z nich warto wybrać!

przebarwienia jak usunąć

fot. Fotolia

Jak możemy walczyć z przebarwieniami? Wystarczą 3 kroki:

Krok 1

Na początku trzeba podkreślić, że przebarwienia nie tylko dodają nam lat i wpływają na wygląd, ale czasem mogą być również bardzo niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że niektóre z nich mogą przekształcić się w czerniaka. Dlatego przed rozpoczęciem walki z przebarwieniami powinniśmy udać się do dermatologa w celu właściwego ich rozpoznania.

Krok 2

Kiedy już upewnimy się, że przebarwienia nie są groźne dla zdrowia, warto zastanowić się nad ich przyczynami. Ta wiedza może pomóc w przyszłości ustrzec się przed kolejnymi zmianami.

– Do najbardziej popularnych, oprócz ekspozycji na promieniowanie UV, zaliczamy skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji wątroby, urazy mechaniczne, niedobór witamin, gównie kwasu foliowego czy stosowanie leków i substancji światłouczulających w kosmetykach, np. dziurawiec, nagietek, bratek oraz olejków eterycznych w perfumach – mówi lek. med. Jowita Dejewska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Krok 3

Ostatnim i pewnie najbardziej wyczekiwanym krokiem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, w którym możemy poddać się wybranemu zabiegowi.

Jakie terapie mogą pomóc w walce z przebarwieniami?

Peelingi chemiczne

– Peelingi chemiczne pomagają zwalczać niedoskonałości skóry i stanowią terapię anti-aging. Dzięki nim skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, wyrównuje koloryt – pomaga pozbyć się przebarwień i odświeża wygląd cery. Ponadto stymulują skórę do przebudowy, dzięki czemu staje się ona grubsza, lepiej napięta i gładsza – mówi mgr Agnieszka Wiśniewska, kosmetolog.

Stopień intensywności złuszczania zależeć będzie od doboru odpowiedniego rodzaju kwasu, jego stężenia i indywidualnych cech skóry. Do wyboru mamy m.in. peeling PQ Age, Cosmelan, DNA Recovery Peel, Ferulac oraz Retises Yellow Peel.

Zobacz też: Różnice w budowie skóry dziecka i dorosłego

Lasery

– Lasery to druga, po peelingach, najpopularniejsza metoda terapii hiperpigmentacji. Przykładem może być  laser Cutera Exel V. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik w skórze, co powoduje jego koagulację a w konsekwencji rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień – dodaje dr Dejewska.

Tę metodę wykorzystuje się do usuwania głębokich przebarwień, których nie można wyeliminować innymi metodami.  

Mezoterapia

W zwalczaniu przebarwień dobre efekty daje również mezoterapia. Zastosowanie Dermaheal SB, preparatu redukującego przebarwienia skórne i zapobiegającego syntezie melaniny sprawi, że zabieg będzie działał rozjaśniająco i efektywnie zapobiegnie dalszej pigmentacji. Sprawi też, że skóra stanie się rozświetlona i pełna blasku.

Pamiętajmy też, że bardzo ważną część zabiegów stanowi również pielęgnacja domowa, czyli profilaktyka i ochrona!

Zobacz też: Jak skutecznie usunąć przebarwienia skóry, zębów i paznokci?

Źródło: materiały prasowe PROFEMED Medycyna Estetyczna/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
faktycznie ta mezoterapia bardzo pomocna się dla mnie okazała w przypadku przebarwień i żałuje że wcześniej się na zabiegi nie zdecydowałam tylko początkowo toczyłam walkę z przebarwieniami jakimiś domowymi sposobami, które często kończyły się w końcu tylko podrażnieniem skóry, ale z mezoterapii w dermedika jestem bardzo zadowolona i skóra wygląda znacznie, znacznie lepiej