POLECAMY

Jak zmotywować się do regularnej pielęgnacji ciała?

W twojej łazience przybywa coraz więcej nowych kosmetyków, a te stare stoją nieużywane? Nie masz czasu na systematyczną pielęgnację, chociaż twoja skóra zdecydowanie jej potrzebuje? Dowiedz się, jak zmotywować się do regularnej pielęgnacji ciała!

skóra

fot. Fotolia

Uświadom sobie, jak ważna jest regularna pielęgnacja skóry

Która z nas nie chciałaby jak najdłużej zachować młodego wyglądu? To właśnie stan naszej skóry najczęściej zdradza nasz wiek. Proces starzenia zaczyna się już po dwudziestym roku życia. Odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy są między innymi wolne rodniki, które powodują utratę elastyny i kolagenu, ważnych składników dla elastyczności i jędrności naszej skóry.

Dlatego tak istotna jest profilaktyka i odpowiednia, systematyczna pielęgnacja. Dzięki niej możemy znacznie opóźnić procesy starzenia. Dobrze dobrane kosmetyki potrafią uzupełniać niedostatek lipidów, zapewniając skórze odpowiednie nawodnienie i tym samym pomagając nam pozbyć się szorstkości skóry. Odpowiednie kosmetyki pomagają również odbudować płaszcz hydrolipidowy, czyli naszą naturalną barierę ochronną.

Aby zmotywować się do regularnej pielęgnacji, powinnaś sobie uświadomić, że robisz to, aby dłużej zachować młody i zdrowy wygląd.

Nie rób sobie wymówek

Czy często mówisz sobie, że nie masz czasu na „siedzenie” w łazience? Ile razy twierdziłaś, że jesteś zbyt zmęczona, aby jeszcze wykonać peeling czy nałożyć krem na twarz?

Spróbuj połączyć przyjemne z pożytecznym. Nawet podczas oglądania telewizji czy przeglądania internetu możesz  mieć na twarzy maseczkę lub chociażby odżywkę na włosach. Działaj na korzyść swojej urody też  podczas zwykłych, domowych czynności.

Jeśli natomiast wracając z pracy jesteś zbyt zmęczona na dodatkowe zabiegi kosmetyczne, powinnaś zdać sobie sprawę, że twoja skóra po ciężkim dniu też potrzebuje wytchnienia i dawki wsparcia w postaci kosmetyków. Jeśli teraz nie zadbasz o swoje ciało, to kiedy?

Rozpieszczaj się

Zamień zwykłą pielęgnację w codzienny rytuał dla ciała i zmysłów. Wybieraj kosmetyki, które wizualnie ci się podobają. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu kolorowych, oryginalnych opakowań, aby zadowolić nie tylko twoją skórę ale też… oczy.

Stawiaj nie tylko na piękne opakowania, ale szukaj też zapachów, które przemawiają do ciebie najbardziej. Dzięki takiej taktyce w doborze kosmetyków wręcz nie będziesz mogła doczekać się codziennej pielęgnacji. Zamiast nużącego obowiązku, dbanie o swoją skórę stanie się relaksujące i odprężające. O wiele chętniej sięgniesz po kosmetyk kiedy wiesz, że za chwilę w łazience rozniesie się zapach, który tak lubisz, a ty poczujesz się jak w prawdziwym SPA.

Zobacz też: Jakie kosmetyki można przygotować z czekolady?

Nie rób zapasów

Przyjemność z robienia zakupów to głównie domena kobiet. Lubimy kupować,  plotkować o nowych nabytkach, polować na promocjach i szukać nowości. Spróbuj przyjemność z zakupienia nowego kosmetyku zamienić w nagrodę po zużyciu poprzedniego. Nie kupuj na zapas i nie otwieraj na raz wielu opakowań tego samego rodzaju kosmetyku, bo trudno będzie ci to wszystko zużyć, zanim się przeterminuje.

Dobrym systemem motywowania się jest obietnica złożona sobie, że na buszowanie po sklepowych półkach w poszukiwaniu nowych kosmetyków wybierzesz się dopiero po zużyciu tych, które już masz. Oprócz tego, że jest to ekonomiczne dla twojego portfela, a kosmetyki nie będą się marnować, to na pewno zmotywuje cię to do zużywania otwartych produktów, a tym samym systematycznej pielęgnacji.

Rób zdjęcia

Zmiany zachodzące w kondycji naszej skóry to proces długi i niezauważalny na pierwszy rzut oka. W krótkim okresie czasu ciężko stwierdzić, czy dane kosmetyki rzeczywiście wpłynęły na stan naszej skóry.

Ciekawą metodą porównywania efektów „przed i po” jest robienie zdjęć. Możesz sfotografować na przykład: stan swojej cery, miejsca objęte cellulitem czy chociażby wygląd swoich włosów. Po kilku miesiącach powinnaś powtórzyć sesję. Ciekawym doświadczeniem będzie porównanie stanu swojej skóry i ocena, czy regularna pielęgnacja przyniosła zamierzone efekty. Dzięki zdjęciom porównawczym nie tylko dowiesz się, czy wybrane przez ciebie kosmetyki działają, ale też pozytywne efekty na pewno zmotywują cię do dalszej pielęgnacji.

Stan twojej skóry zależy od ciebie

Na koniec warto zdać sobie sprawę z tego, że masz wpływ na to, jak twoja skóra zniesie próbę czasu. Tylko ty możesz pomóc jej w regeneracji, w trudnych warunkach w jakich żyjemy. Zanieczyszczone środowisko, wpływ promieni UV, stres czy dym papierosowy – to wszystko przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry. Dlatego pamiętaj, że dzięki systematycznej pielęgnacji i odpowiednim kosmetykom jesteś w stanie pomóc swojej skórze i zadbać o swój lepszy wygląd oraz zdrowie.

Zobacz też: Jak być piękną po 40.? Poznaj sekretne zasady gwiazd!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)