POLECAMY

Jak zlikwidować kurze łapki po 40., 50. i 60. roku życia?

Kurze łapki, czyli promieniste zmarszczki powstające wokół oczu, są jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry. W medycynie estetycznej istnieją skuteczne metody, które pozwalają zredukować kurze łapki. Które są najlepsze? Podpowiadamy!

kurze łapki

fot. Fotolia

Wiele kobiet nie chce pogodzić się z pojawieniem kurzych łapek i szuka odpowiednich metod ich redukcji. Sprawdź, jakie metody stosowane są w różnych przedziałach wiekowych!

Likwidacja kurzych łapek po 40. roku życia

Zmarszczki mimiczne, w tym kurze łapki, związane są z żywą mimiką twarzy, dlatego pojawiają się dosyć wcześnie. Jednym z najbardziej znanych i skutecznych sposobów na ich likwidację jest botoks. Zastosowanie niewielkiej ilości preparatu osłabia czasowo mięśnie wybranego obszaru twarzy i powoduje ich rozluźnienie. W tym czasie skóra „odpoczywa”, mięśnie odpowiedzialne za zmarszczki nie mogą się kurczyć i dzięki temu następuje wygładzenie skóry, a twarz odzyskuje zdrowy i promienny wygląd. − Przy dobrze wykonanym zabiegu, przeszklonym lekarzu, rozsądnej pacjentce i odpowiednich wskazaniach niebezpieczeństwo tego zabiegu jest minimalne – mówi dr Andrzej Ignaciuk. - Tylko zbyt częste podanie botoksu w złych okolicach i przez osobę niekompetentną może spowodować niepożądane efekty.

Przeczytaj także: 10 pytań o botox – prawda i mity

Kurze łapki po 50.

Dobrym sposobem na kurze łapki jest też laser frakcyjny CO₂, który w widoczny sposób wygładza cerę i przywraca jej napięcie. Konstrukcja lasera pozwala na termouszkodzenie maleńkich obszarów skóry z pozostawieniem między nimi dużej ilości skóry zdrowej. Komórki zdrowej skóry powodują bardzo szybką odbudowę zniszczonych wysepek, co zapoczątkowuje trwający do 6 miesięcy proces przebudowy całej skóry. Efekt działania lasera frakcyjnego to wyraźne odmłodzenie, wygładzenie istniejących zmarszczek, w tym kurzych łapek. Laser frakcyjny CO2 może być stosowany zarówno na okolice twarzy, szyi, dekoltu, czy dłoni, jak również na pozostałych obszarach ciała. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kremem, które zwykle wystarcza, aby zabieg był bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podobnie jak po intensywnym opalaniu. Opuchnięcie ustępuje zwykle w ciągu 48 godzin, a zaczerwienienie może utrzymywać się do 4-5 dni – mówi dr n. med. Cezary Pszenny z warszawskiej kliniki Time Clinic.

Kurze łapki po 60.

Zabieg z kwasem hialuronowym polecany jest każdej kobiecie, której przeszkadzają utrwalone kurze łapki. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego. Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły albo cienkiej kaniuli. Po zabiegu zmarszczki przy oczach ulegają wyraźnemu spłyceniu. Poprawia się też nawilżenie skóry, jędrność i elastyczność. Kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, więc zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Należy jednak pamiętać, że w czasie pracy mięśni okrężnych oka, czyli w czasie uśmiechu, skóra nadal się marszczy. Obecnie w Polsce jest dostępnych bardzo wiele preparatów do iniekcji kwasu hialuronowego. Można wybierać spośród wielu marek m.in. Restylane, Juvéderm, Stylage, Teosyal.

Polecamy: Jak zlikwidować linie marionetki po 40., 50. i 60. roku życia?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
A ja myślę, że najlepiej się wybrać na jakiś super zabieg, który pomoże się tych zmarszczek pozbyć. Mnie też bardzo denerwowały, nawet przez jakiś czas starałam się nie uśmiechać, bo się ich wstydziłam, co było głupie. W końcu postanowiłam się wybrać na zabieg plasmage do dr Jolanty Przybylskiej. Powiem wam, że zabieg jest naprawdę świetny, moja twarz po nim wygląda super.
/3 lata temu
Polecam sprawdzony przeze mnie Kolagen natiralny Medica. Wystarczy 1 kapsułka dzinnie aby po minimim 3 mc kuracji nasza skóra znowu wyglądała zdrowo, promiennie i co wazne bez zmarszczek.
/3 lata temu
Miałam wykonywany zabieg GPS - wypełnianie zmarszczek mimicznych w okolicach oczu swoim własnym osoczem - bardzo ładny naturalny efekt, zabieg wykonywałam na ul złotej w centrum laseroterapii.
POKAŻ KOMENTARZE (1)