POLECAMY

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Jeszcze nie odkryto sposobu, by całkowicie zapobiec powstawaniu zmarszczek. Możesz jednak skutecznie opóźnić zmiany. Dowiedz się, kiedy i jak pielęgnować cerę, by jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie.
Jak zapobiegać zmarszczkom?

Kosmetyki nie szkodzą, mogą jedynie pomóc

Młode kobiety albo wcale nie pielęgnują swojej cery, albo nadużywają kosmetyków pielęgnacyjnych. Większość jest dumna z tego, że twarz wygląda atrakcyjnie bez pomocy rozmaitych specyfików. Niektóre kobiety nie stosują kosmetyków, bo nie chcą obciążać skóry. Mitem jest przeświadczenie, że przyzwyczaimy do nich cerę, a brak pielęgnacji i nawilżania skóry łojotokowej lub bardzo suchej jest ogromnym błędem, za który przyjdzie Ci zapłacić później.

Zobacz także: Jaki zabieg na zmarszczki wybrać

Chroń skórę przed słońcem

O skórę powinnaś zadbać jak najwcześniej. Już w dzieciństwie powinno się chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i szkodliwymi wolnymi rodnikami. Dzieci nie powinny się długo opalać. Naukowcy wykazali, że poparzenie słoneczne w dzieciństwie podnosi ryzyko rozwoju czerniaka.

Osoby niezależnie od wieku powinny chronić skórę przed słońcem. Powinny pamiętać, że nadużywając słońca, w znacznym tempie zwiększają ryzyko rozwoju stanów przednowotworowych i nowotworów skóry. Szczególną uwagę na promieniowanie słoneczne powinny zwrócić osoby młode i kobiety w okresie menopauzy.

Nie powinniśmy jednak całkowicie unikać słońca. Promienie słoneczne działają na skórę tak, że zaczyna ona wytwarzać witaminę D3, która zapobiega krzywicy i ma działanie odpornościowe.

Ilość witaminy D3 potrzebną naszemu organizmowi można zapewnić codziennym półgodzinnym spacerem w słoneczny dzień. Wytwarzanie witaminy funkcjonuje nawet wtedy, gdy jesteśmy ubrani.

Zobacz także: Zabiegi anti aging w domu

Chroń skórę przed czynnikami środowiska

Oprócz słońca, skórę uszkadzają czynniki środowiska. Niektórzy badacze twierdzą, że gdyby całkowicie je wyeliminować, stan naszej skóry przez 40 lat życia nie uległby wielkim zmianom. Nie jest możliwe wyeliminowanie szkodliwych czynników. To porównanie obrazuje tylko problem.
Skóra twarzy i rąk – najbardziej narażona na długotrwałe działanie światła, najszybciej nosi oznaki starzenia.

Postaw na krem ochronny

Możesz skutecznie chronić swoją skórę kremami w filtrami UV. Takie preparaty zawierają także antyutleniacze zabezpieczające skórę przed wolnymi rodnikami. Cały rok powinnaś stosować krem z filtrem, ponieważ skórze najbardziej szkodzi codzienne, nawet niewielkie słońce, przy zachmurzonym niebie.

Dobry krem powinien zawierać także substancje regulujące zawartość wody w skórze i przeciwdziałające odwodnieniu naskórka. Taki specyfik działa profilaktycznie. Długotrwałe przesuszenie skóry zakłóca przebieg procesów metabolicznych i przyspiesza starzenie skóry. Ponadto na odwodnionej skórze zmarszczki uwypuklają się i zmieniają jej kolor, w efekcie skóra wygląda o wiele starzej.

Jaki krem do wieku

Twoim pierwszym kremem, którego powinnaś używać jeszcze przed 20-tymi urodzinami jest krem nawilżający. Potem przychodzi czas na kremy rewitalizujące, a później do „akcji” powinny wkroczyć kremy przeciwzmarszczkowe.

Po 35-tych urodzinach powinnaś włączyć do pielęgnacji skóry aktywne preparaty kosmetyczne, czyli te, które zawierają pochodne witaminy A, witaminy C, kwasu glikolowego.

Stosuj nie więcej niż dwa kremy na dzień. Przesada także nie jest za dobra. Rano nakładaj krem ochronny, który nawilża i matuje, a wieczorem krem aktywny, dostosowany do potrzeb naszej skóry.

Retinol – cudowny alkohol

Kremy z witaminą A (retinolem) są wielkim hitem kilku ostatnich lat. Retinol to alkohol witaminy A. Bardzo silnie działa na skórę, zapobiega starzeniu słonecznemu skóry, regeneruje starzejącą się skórę (wyrównując zmarszczki i koloryt).

Leki z inną odmianą retinolu, czyli kwasem witaminy A, są jeszcze mocniejsze. Od dawna stosuje się je w dermatologii, by odwrócić przedwczesne objawy starzenia się skóry. Amerykanie polecają kwas wit. A bardzo młodym osobom z jasną karnacją, by usuwać szkody wyrządzane przez promienie słoneczne. Retinoidy stosują tam nawet piętnastolatki. To powinno uzmysłowić nam, że nie warto zwlekać z walką ze zmarszczkami.

Nie tylko kremy

Same kremy nie są na tyle silne, by całkowicie usunąć zmarszczki w późniejszym wieku. Z większymi problemami skóry powinnaś zwrócić się do lekarzy medycyny estetycznej, chirurgów plastycznych, dermatologów, którzy wykonują w swoich gabinetach specjalistyczne zabiegi, zwracając uwagę na wiek, zdrowie, kondycję skóry i oczekiwania klienta.

Zapobiegaj dla zdrowia

Pamiętaj, że profilaktyka starzenia skóry nie polega tylko na zachowaniu atrakcyjnego i młodego wyglądu. Jest to także działanie ze względów zdrowotnych, ponieważ nowotwory najczęściej powstają na podłożu skóry starczej. Na początku zaczyna się przedwczesne starzenie, potem wyraźnie zmienia się wygląd skóry. Zmiany te, mogą z czasem stać się stanami nowotworowymi.

Zapobieganie w skrócie:

- unikaj nadmiernego opalania,

- chroń twarz kremami z filtrem przeciwsłonecznym,

- noś okulary przeciwsłoneczne,

- pij duże ilości wody,

- przyjmuj witaminy A, B, C i E. Beta-karoten,

- używaj poduszki z miękkiego włókna lub spij na wznak,

- masuj 2 minuty każdą część twarzy, aby pobudzić krążenie,

- używaj kremów nawilżających.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/2 lata temu
Po jakim okresie od przyjmowania zobaczyliście efekty na skórze samego działania kolagenu ? Czy wygładza zmarszczki ?
/3 lata temu
Tutaj znajdziecie idealny suplement który po 3-4mc stosowania da oczekiwane i konkretne efekty http://mybeautysystem.pl/pl/p/My-Age-Perfection-x-30-kapsulek-LICAPS/79 I nie tylko wzmocnią się włosy ale i cała skóra, na pewno zyska utraconą jędrność.
/4 lata temu
To może zamiast takich kolagenowych kremów warto zrobić sobie kurację z Kolagenu naturalnego http://bmsalononline.pl/pl/p/Kolagen-Medica-200mg/505 Musze Wam powiedzieć ze na mnie zadziałał zdecydowanie skuteczniej niż krem.
POKAŻ KOMENTARZE (17)