POLECAMY

Jak zapobiec rozdwajaniu się włosów?

Rozdwajające się końcówki włosów to problem, który może przydarzyć się każdemu, bez względu na to jaki rodzaj, kolor czy długość mają włosy.

Rozdwajające się końcówki włosów to problem, który może przydarzyć się każdemu, bez względu na to jaki rodzaj, kolor czy długość mają włosy.

Jednak najczęściej włosy zaczynają się rozdwajać gdy są przesuszone, długie, rozjaśniane i o delikatnej budowie.

Niewłaściwa, zbyt agresywna pielęgnacja włosów to jedna z głównych przyczyn ich rozdwajania. Łuski keratyny ściśle okalające włosy pod wpływem stresujących czynników (suszenie zbyt gorącym strumieniem powietrza z suszarki, zbyt częste używanie prostownicy czy lokówki, ciężkie produkty do stylizacji włosów itp.) zaczynają się otwierać i włos w tym miejscu staje się delikatniejszy, a następnie rozdwaja się i łamie.

Podcięcie końcówek włosów to rozwiązanie najłatwiejsze i najszybsze, ale nie przynoszące długotrwałego efektu. Jeśli nie zmienimy złych nawyków pielęgnacyjnych, a także nie zadbamy o dostarczenie organizmowi składników do budowy włosa poprzez zrównoważoną i bogatą w sole mineralne i witaminy składniki, włosy ciągle będą się rozdwajać.
Aby temu zapobiec trzeba pamiętać o tym aby:

  • do mycia włosów używać delikatnego szamponu dobrej marki,
  • po każdym myciu nakładać na włosy balsam czy odżywkę, która będzie systematycznie regenerować, nawilżać i odżywiać włosy,
  • nie używać zbyt gorącego strumienia powietrza z suszarki,
  • nie rozjaśniać samemu włosów i zrezygnować z trwałej ondulacji,
  • mieć na uwadze zabiegi stylizacyjne jakim poddaje się włosy, na przykład gdy chcemy uzyskać fale czy loki zamiast lokówki używamy delikatnych wałków.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Nie zgadzam się ! Szamponu dobrej marki ? Marka nie gwarantuje jakości produktu i tego, że będzie mniej agresywny-wręcz przeciwnie! Te wszystkie szampony elseve, pantene mają agresywne detergenty i obiążają włosy !