POLECAMY

Jak zadbać o stopy w średnim wieku?

Skóra kobiety w średnim wieku wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie powinno się zapominać również o stopach, szczególnie latem. Jeśli chcemy, aby stopy wyglądały zdrowo i pięknie, powinniśmy odpowiednio o nie dbać. Jak właściwie wykonać pedicure?
Jak zadbać o stopy w średnim wieku?

Jak zmiękczyć naskórek?

Stopy czterdziestoletniej pani wymagają pielęgnacji, co jest ważne szczególnie latem. Należy je jednak właściwie pielęgnować, bo zaniedbanie spowoduje, że skóra szybko stanie się sucha i popękana. Defekty te skutecznie można usunąć, mocząc codziennie stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła w płynie i olejku do kąpieli. Dzięki temu skóra stanie się lekko natłuszczona.

Zobacz też: Ziołowe sposoby na stopy

Jak często pielęgnować stopy?

Stopom należy poświęcać około 15 minut co najmniej raz na 2–3 tygodnie. Odpowiednio pielęgnowane, staną się gładkie, a skóra na nich elastyczna. Trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach.

Zasady prawidłowego pedicure

Pedicure należy wykonywać bezpośrednio po kąpieli, kiedy skóra jest jeszcze miękka. Zgrubiały naskórek z palców i pięt najłatwiej usuwa się pumeksem albo specjalną tarką. Nie wolno używać ostrych nożyczek czy żyletek, ponieważ może dojść do skaleczenia. Resztki naskórka trzeba usuwać specjalnym kremem złuszczającym albo gruboziarnistym peelingiem. Miękkie skórki wokół paznokci można łatwo usunąć specjalnym plastikowym lub drewnianym patyczkiem (po uprzednim posmarowaniu ich ewentualnie płynem zmiękczającym). Bardzo wyrośnięte skórki usuwa się cążkami. Raz w miesiącu warto usunąć odciski za pomocą specjalnego plasterka lub płynu na nagniotki.

Sposób na piękne paznokcie

Paznokcie należy obcinać prosto, wtedy nie będą wrastały w skórę i opiłować pilniczkiem. Zanim przystąpi się do malowania paznokci, należy je wpierw wygładzić pilniczkiem-polerką, dzięki czemu lakier będzie się łatwiej rozprowadzał i nie będzie odpryskiwał.

Zobacz też: Jak na co dzień dbać o paznokcie?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)