POLECAMY

Jak wyszczuplić talię?

Wąska talia to marzenie wszystkich kobiet, niewiele z nich jednak wie, że można wymodelować ją masażami, które wspomagają odchudzanie, skóra zyskuje lepszy wygląd, a cellulit znika! Gdy zbędne centymetry w pasie denerwują, a nowe sukienki już nie cieszą tak, jak kiedyś – warto to zmienić.
Jak wyszczuplić talię?

Talia osy kiedyś i dziś

Talia „osy” to wymysł naszych noszących gorsety prababek, ale współcześnie szeroka talia również nie dodaje wdzięku. Zbyt wiele centymetrów w pasie może sprawić, że kobieta będzie optycznie wyglądać grubiej, niż w rzeczywistości. Warto więc nad tą częścią ciała trochę popracować.

Wybierz masaż najlepszy dla siebie!

Wiele pań ma w tym miejscu szpecący wałeczek tłuszczu. Dobrym sposobem na pozbycie się go jest masaż pobudzający mikrokrążenie w skórze i przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej.

W celu osiągnięcia pożądanego efektu należy codziennie masować talię i brzuch chłodną wodą z dodatkiem kąpielowej soli – przez co najmniej 5 minut, aż do zaróżowienia się skóry.

Masaż można wykonywać także pod prysznicem, używając żelu wspomagającego odchudzanie.

Po zabiegu należy skórę spłukać zimną wodą i nałożyć krem wyszczuplający lub odpowiedni balsam do ciała.

Zobacz też: Jak przygotować kąpiel miodową i mleczną?

Jak wykonać masaż ugniatający?

Talię można też wymodelować stosując tzw. masaż ugniatający. Polega on na chwytaniu palcami (ale niezbyt mocno) – wskazującym i kciukiem skóry, unosząc ją lekko do góry, przytrzymaniu przez chwilę i opuszczeniu. Należy masaż wykonywać „kawałek po kawałku”, zaczynając od górnej części bioder, a kończąc pod biustem.

Zobacz ćwiczenia na talię:

Zobacz też: Masaż twarzy - jak go wykonać?

Cellulit a talia

W talii może się również pojawić cellulitis. Można go usunąć domowym sposobem. Skórę smaruje się specjalnym antycellulitisowym preparatem i owija od bioder po biust warstwą spożywczej folii. Potem warto przykryć się kocem i położyć na pół godziny.

Zabieg należy stosować do czasu, aż problem zniknie. Powtarzać w miarę potrzeby.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)