POLECAMY

Jak wyszczuplić ciało lub wyglądać młodziej dzięki własnemu tłuszczowi?

Nie możesz schudnąć i wciąż masz wrażenie, że tłuszcz odkłada ci się na brzuchu lub udach? Znamy na to sposób: możesz odessać tłuszcz (liposukcja) i wstrzyknąć go w inne miejsce ciała, np. w obwisłe piersi lub twarz, by wyglądać młodziej i zlikwidować zmarszczki oraz opadające policzki. Sprawdź, jak to możliwe!

tłuszcz na brzuchu

fot. Fotolia

Fałdki na brzuchu, wystające „boczki”, zbyt masywne uda... Która kobieta nie ma takich problemów, jest szczęściarą. Są jednak i takie osoby, dla których zrzucenie dodatkowych kilogramów graniczy z cudem. Co robić, kiedy żadne diety nie pomagają?

Sposób 1: odessanie tłuszczu (liposukcja)

Dlaczego nie możesz schudnąć?

Przyczyn trudności z chudnięciem może być wiele: zmiany hormonalne, zaburzenia metaboliczne lub geny. Kiedy nie skutkują ani intensywne ćwiczenia, ani odmawianie sobie ulubionego jedzenia, jedną z najskuteczniejszych metod osiągnięcia szczupłej sylwetki może okazać się liposukcja.

Czym jest liposukcja?

Najogólniej mówiąc, liposukcja polega na chirurgicznym modelowaniu sylwetki  poprzez rozbicie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych części ciała.

Kto ocenia, czy liposukcja jest konieczna?

Liposukcję zawsze poprzedza konsultacja lekarska. Zdarza się bowiem, że kobiety pragną odessać sobie tłuszcz, którego… nie posiadają. Ich postrzeganie własnej osoby jest tym samym zaburzone. W takich wypadkach to po stronie lekarzy leży ocena, czy pacjentka rzeczywiście wymaga liposukcji.

Liposukcja krok po kroku

Zabieg rozpoczyna się od zaznaczenia miejsc planowej liposukcji na ciele pacjentki. Okolice te nasączane są następnie roztworem Kleina, który ma działanie przeciwkrwotoczne i przeciwzapalne, a przede wszystkim przeciwbólowe.

Potem lekarz wykonuje małe nacięcia na skórze i za pomocą kaniuli równomiernie odsysa tkankę tłuszczową. Podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza go na zewnątrz.

Na powstałe niewielkie ranki zakładane są szwy i opatrunki z gazy.

Cały zabieg trwa do kilku godzin, a po jego zakończeniu zalecany jest dzień rekonwalescencji. Przez kolejne 3 miesiące powinno się nosić specjalną bieliznę uciskową. Efekty są widoczne i trwałe.

Sposób 2: odessanie tłuszczu w jednym miejscu, a dodanie w drugim

Tłuszcz wstrzykiwany w piersi

Obwisły biust jest krępującym problemem wielu kobiet, szczególnie po okresie ciąży i karmienia. Popularną obecnie procedurą chirurgiczną jest przywracanie piersiom pięknego wyglądu za pomocą tłuszczu.  

Polega to na uzupełnieniu objętości biustu własną tkanką tłuszczową pacjentki. Na początek przeprowadzana jest liposukcja innej partii ciała kobiety, np. fałdu brzusznego. Stamtąd pozyskane komórki tłuszczowe są potem wprowadzane kaniulą w okolice gruczołu piersiowego tak, by jak najlepiej się przyjęły, a pierś wyglądała jędrnie i całkowicie naturalnie (w odróżnieniu od protezy silikonowej).

Podwójne efekty zabiegu

Efekty tych działań są co najmniej dwojakie: wyszczuplamy brzuch, a jednocześnie powiększamy i podnosimy biust. Rezultaty utrzymują się do kilku lat, za to okres rekonwalescencji jest bardzo krótki.

Jeśli natomiast przeszczepiany tłuszcz wzbogacony zostanie jeszcze własnymi komórkami macierzystymi pacjentki, wtedy rezultaty są stałe i znacznie poprawia się stan skóry na piersiach.

Zobacz też: Jak powiększyć biust za pomocą własnego tłuszczu?

Po trzecie: odessanie tłuszczu w jednym miejscu, a odmłodzenie ciała w drugim

Tłuszcz z brzucha wstrzykiwany w twarz?

Starzenie się jest związane nie tylko z pojawianiem się zmarszczek, ale i z zanikiem podskórnych tkanek. By podnieść opadające policzki, możemy podać w okolice oczu czy kości jarzmowych nasz własny tłuszcz.

W tym  celu z ud lub brzucha, gdzie mamy za dużo tkanki tłuszczowej, lekarz pobiera najpierw 2-3 strzykawki tłuszczu. Potem aplikuje go w okolice, które wymagają suplementacji.

Właściwości naszego własnego tłuszczu

Komórki macierzyste, które są w stanie odmłodzić nas wizualnie nawet o dekadę, od niedawna pozyskiwane są właśnie z tkanek tłuszczowych pacjenta. W tym celu coraz więcej osób, szczególnie na Zachodzie, poddaje się liposukcji. Zdaniem naukowców z University of California tłuszcz człowieka jest bardzo bogaty w komórki macierzyste – najbardziej uniwersalne spośród wszystkich znanych. Są one wykorzystywane do odmłodzenia, ale także np. do leczenia rozległych blizn pourazowych, po wypadkach, blizn ciągnących i blizn potrądzikowych.

Jak zatem widać, ludzki tłuszcz może być wykorzystywany na wiele sposobów. Odjęty w jednym miejscu, a dodany w innym, może pomóc wyszczuplić sylwetkę, odmłodzić twarz (razem z komórkami macierzystymi – nawet o kilkanaście lat), zniwelować blizny lub wymodelować biust. Może więc warto zacząć postrzegać tłuszcz jako swojego sprzymierzeńca, a nie odwiecznego wroga?

Zobacz też: Jakie są efekty karboksyterapii? Zobacz zdjęcia „przed” i „po”!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
mnie się udało wyszczuplec po zabiegu lipolizy inekcyjnej. zapisałam się do centrum Wellderm własnie tam i było/jest rewelacyjnie. mogę sobie teraz założyć obcisłą sukienkę i nie wstydzę się chodzić w kostiumie kąpielowym na plaży