POLECAMY

Jak wykonać lifting bez skalpela?

Ultradźwięki wspomagają uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek, zwiększenia nawilżenia, jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Za pomocą serii zabiegów sonoforezy z powodzeniem można ujędrnić i wymodelować owal twarzy bez interwencji skalpela.
Jak wykonać lifting bez skalpela?

Ultradźwięki mają działanie mechaniczne, termiczne oraz fizykochemiczne. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

Zobacz także: Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników.

Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, i które wywiera korzystny wpływ na tkankę nerwową, a także ma działanie przeciwbólowe.

Zobacz także: Domowe zabiegi anti aging - jak je wykonać?

Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki:

  • wzrost przepuszczalności błon komórkowych,
  • usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie,
  • wpływ na procesy enzymatyczne,
  • zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie,
  • zmiany składu jonowego tkanek,
  • zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.

Zabiegi sonoforezy są skuteczną metodą ujędrniającą, zwiększającą napięcie, elastyczność i jędrność skóry.

Iwona Jakubiak - kosmetolog
www.wellnessinfo.pl
www.gziu.pl

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
Ja polecam odmładzanie frakcyjne ..Zabieg szybki, troszkę nieprrzyjemny ale ok .Po zabiegu mocno się łuszczyłam ,ale potem efekt super .Lekarz (robiłam zabieg u mirackiego w beautymed ) zalecał mi dużo natłuszczać skórę , aby łagodniej przechodzić to łuszczenie więc wcale źle nie było .Polecam
/5 lat temu
Myślę iż Yasumi nie jest jedyną firmą, która wykonuje takie zabiegi, aczkolwiek powiem iż http://www.ksztaltosfera.pl/boutique-ksztaltosfera-o-nas.html?start=3 ta firma na prawdę wie co robi! Ja korzystam od 2 lat nie dość, że mam rabaty to również gratisowe wizyty :)
/5 lat temu
niestey nie stac mnie na takie zabiegi , dlatego kupuja surowce lub kosmetyki, ktore uzywaja kosmetyczki, kocham zabiegi mikrodermabrazji np za 7 zl mam ok 35 zabiegow korundem, do tego kilka maseczek czy rewelacyjny kwas hilauronowy , powoduje ze kolezanki zadaja mi pytania gdzie chodze i co robie bo zniklo mi wiele zmarszczek, nie ma jak wlasny masaz, przeylam link gdzie kupilam kilka produktow i dostala gratis algi pod oczy(sa super na ok 10 zabiegow) http://www.estien.pl/korund-kosmetyczny-p-16.html
POKAŻ KOMENTARZE (1)