Jak wygląda krok po kroku procedura prostowania włosów przy pomocy żelazka?

Prostując włosy żelazkiem potocznie zwanym prostownicą do włosów należy pamiętać, że jest to ingerencja w naturalną strukturę włosa. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg ten został wykonany dokładnie oraz w sposób prawidłowy, wykluczając ryzyko uszkodzenia i uwrażliwienia naszych włosów.
Prostując włosy żelazkiem potocznie zwanym prostownicą do włosów należy pamiętać, że jest to ingerencja w naturalną strukturę włosa. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg ten został wykonany dokładnie oraz w sposób prawidłowy, wykluczając ryzyko uszkodzenia i uwrażliwienia naszych włosów.

Dla uzyskania wymarzonej gładkiej powierzchni włosa z pewnością pomocne będą nam odpowiednie kosmetyki. Ważne jest, aby włosy przygotowywać do prostowania już od momentu ich mycia. Dlatego polecam użycie szamponu wygładzającego, który nawilży i lekko wygładzi nasze włosy. Po umyciu polecam zastosować odżywkę lub maskę wygładzającą (najlepiej z tej samej serii co wcześniej użyty szampon). Aplikując na włosy odżywkę lub maskę pamiętajmy, abyśmy nie przesadzili z jej ilością ponieważ zbyt duża ilość produktu wygładzającego może spowodować obciążenie włosów i uzyskamy efekt nieświeżego wyglądu.

Jak wygląda krok po kroku procedura prostowania włosów przy pomocy żelazka?

Zanim jednak sięgniemy po prostownicę musimy pamiętać o podstawowych zasadach prawidłowego prostowania włosów. Przestrzeganie ich uchroni nasze włosy przed niepotrzebnym uszkodzeniem:
  • Nie prostujemy włosów mokrych lub jeszcze wilgotnych ponieważ istnieje ryzyko ich popalenia (chyba, że używamy specjalnie przeznaczonej do tego prostownicy),
  • Przed rozpoczęciem prostowania włosy należy bardzo dokładnie wysuszyć lekko naciągając je palcami, co pomoże w późniejszym etapie wygładzania ich,
  • Włosy zawsze powinny być dobrze oczyszczone z innych środków do stylizacji,
  • Na włosy wysuszone i przygotowane do prostowania nałożony powinien być zawsze olejek ochronny, który będzie chronił nasze włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
Włosy tak przygotowane dzielimy na małe separacje około 2-3 centymetrów. Prostowanie rozpoczynamy od linii karku. Pasmo włosów wkładamy pomiędzy płytki prostownicy i zaciskamy. Prostownicę przeciągamy jednolitym ruchem, staramy się nie szarpać oraz nie ściskać zbyt mocno. Prostownicy nie trzymamy w jednym miejscu zbyt długo, jeżeli zachodzi potrzeba wygładzenia raz jeszcze tego samego pasma włosów, czynność możemy powtórzyć. Podczas prostowania włosów należy zachować szczególną ostrożność, aby się nie poparzyć. Osoby, które nigdy wcześniej nie prostowały włosów powinny poprosić kogoś o pomoc w ich wygładzeniu. Po zakończonym modelowaniu należy włosy utrwalić lekkim lakierem. Efekt wygładzonych włosów utrzyma się do następnego mycia.
Jeżeli chodzi o dostępny sprzęt do prostowania włosów, to obecnie na rynku najpopularniejsze są prostownice:
  • ceramiczne – nie posiadają płytek metalowych. Płytki ceramiczne równomiernie przenoszą ciepło, dobrze je utrzymują i szybko się nagrzewają. Włosy są dobrze chronione przed spaleniem, nie elektryzują się,
  • porcelanowe – odmiana prostownicy ceramicznej. Jest bardziej wytrzymała niż ceramiczna. Lepiej przewodzi ciepło,
  • parowe – podczas prostowania włosów dodatkowo emitowana jest delikatna para wodna,
  • suszące – przeznaczone do prostowania włosów mokrych lub wilgotnych. Posiada ona specjalne kanaliki, przez które odparowywana jest woda z mokrych włosów. Osiąga wysokie temperatury, często powyżej 200 stopni.
Decydując się na zakup prostownicy polecam wizytę w sklepach lub hurtowniach fryzjerskich. Wówczas mamy pełna gwarancję, że towar tam sprzedawany jest używany również przez fryzjerów w salonach fryzjerskich.

źródło: www.handsomemen.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
jeśli chodzi o tą odżywke, to czy moge używać Odżywki w sprayu (jedwab) firmy Joanna? Będzie odpowiednia?
/10 lat temu
Tak naprawde do tego wszystkiego dodałabym jeszcze to,ze aby łatwiej wyprostowac włoski mozna uzyc przed prostowaniem balsamu Straight&Easy Nivea.