POLECAMY

Jak wygląda i kiedy stosować głęboki peeling powiek?

Każda z nas chce wyglądać młodo, a głęboki peeling powiek może to nam zagwarantować. Dla jednych oznacza to bycie piękną, zadbaną, bez śladów zmarszczek, a dla innych zdrową. Jesteśmy inne, inaczej odbieramy świat i inaczej definiujemy piękno. Zabiegi głębokiego peelingu powiek pozwalają poczuć się piękną mimo upływu czasu.
Jak wygląda i kiedy stosować głęboki peeling powiek?

Na czym polegają?

Zabiegi anti anging nie poprawiają Twojego wyglądu, nie działają jak skalpel chirurga. Ich działanie jest profilaktyczne, polegające na opóźnianiu procesów starzenia się skóry. Pamiętaj, aby zacząć jak najprędzej, nie czekaj, aż będzie już za późno.

Nawet młoda skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, z myślą o jak najdłuższym zachowaniu jej w zdrowej i pięknej kondycji – radzi dyplomowana kosmetyczna pani Marzena.

Sekretem minimalizowania oznak starzenia jest odpowiednie odżywienie oraz nawilżenie skóry, dbanie o ochronę dla tkanek zewnętrznych poprzez ich regenerację i odnowę.

Kiedy stosować?

Jeszcze zanim skończysz 30 rok życia warto zadbać o napięcie skóry i jej pielęgnację anti aging Powinny się zdecydować na zabiegi przede wszystkim kobiety, które nadmiernie opalają się, palą papierosy, są bardziej narażone na niekorzystne czynniki zewnętrzne – podpowiada pani Marzena.

Zobacz także: Jakie kosmetyki spowalniają procesy starzenia skóry?

Głęboki peeling powiek

Jest to zabieg dla osób, które mają wiotką, luźną i cienką skórę zarówno na powiece jak i pod oczami. Głęboki peeling powiek nadaje skórze witalności, sprężystości oraz elastyczności. Poprawia jej napięcie, ujędrnia oraz wygładza i pozwala pozbyć się sińców pod oczami. Jednocześnie głęboko nawilża przesuszoną i zmęczoną skórę wokół oczu.

Warto o nią zadbać, ponieważ to właśnie tu zaczynają się pierwsze zmarszczki, które wszystkie pragniemy ukryć i pozbyć się ich na jak najdłuższy czas. Ponadto wszelkie stresy i zmęczenie wyraźnie uwidaczniają się w okolicy oczu.

Zbyt krótki sen i brak relaksu mogą być przyczyną powstawania obrzęku powiek, bardziej intensywnego wysycenia cieni pod oczami i zaczerwienienia śluzówek już po kilku godzinach. Od czasu do czasu warto zafundować skórze nie tylko nawilżenie i ujędrnienie, lecz także przyspieszyć proces regeneracji – radzi pani Marzena.

Ilość zabiegów

Peeling może być stosowane jako jednorazowe zabiegi regenerujące skórę wokół oczu, natomiast w celu uzyskania redukcji kurzych stopek zalecana jest seria 6-ciu zabiegów – zaleca kosmetyczka. pani Marzena.

Aby uzyskać zadowalający efekt liftingowi należy wspomagać zabiegi profesjonalne w domu, stosując odpowiednie serum, żele pod oczy i na powieki.

Działanie peelingu

Peelingi głęboko nawilżające zawierają najczęściej kwas mlekowy lub glikolowy, które redukują warstwę rogową naskórka, odblokowują gruczoły łojowe, poprawiają strukturę i koloryt skóry oraz pozwalają na przenikanie aplikowanych w późniejszym okresie substancji nawilżających do głębszych warstw.

Skuteczność zabiegu jest potęgowana poprzez zastosowanie po zaaplikowaniu kosmetyku aparatury służącej do jonoforezy. Dzięki użyciu sił pola elektromagnetycznego substancje zawarte w preparacie rozpadają się na jony i docierają głębiej, gromadząc się na granicy naskórka i skóry właściwej, a stąd wchłaniane są dalej przy pomocy sieci powierzchownych naczyń krwionośnych – mówi pani Marzena.

Metodą jonoforezy, sonoforezy oraz mikronakłuwania naskórka (Roll-Cit - to urządzenie służące do mikronakłuwań naskórka, które nie tylko polepszają penetrację związków aktywnych, ale również znacznie wzmacniają naturalne procesy tworzenia się kolagenu w skórze), do żywych komórek skóry dostarczane są skoncentrowane dawki witamin i antyutleniaczy, które stymulują naturalne procesy odnowy naskórka.

Zabiegu nie wolno wykonywać u osób cierpiących na choroby dermatologiczne np. atopowe zapalenie skóry lub egzemę.

Po wizycie u specjalisty należy także unikać stosowania samoopalacza, użytkowania sauny lub solarium i zabiegów depilacji włosków na twarzy – przestrzega pani Marzena.

Zobacz także: Domowe zabiegi anti aging

Efekty, których możemy się spodziewać po zastosowaniu głębokiego peelingu powiek i wokół oczu:

• ochronę przed przedwczesnym starzeniem,
• zmniejszenie obrzęków i opuchnięć,
• pobudzenie mikrocyrkulacji krwi i limfy,
• odprowadzenie nadmiaru wody i toksyn,
• przeciwdziałanie oznakom zmęczenia i stresu,
• głębokie nawilżenie i odżywienie skóry,
• ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
• wygładzenie i redukcję zmarszczek,
• wzmocnienie cienkiej skóry pod oczami.

Cena zabiegu głębokiego peelingu powiek waha się od 100 zł do 200 zł, a czas trwania wynosi około 45 minut. Ceny i czas wykonania zabiegu różni się w zależności od gabinetu kosmetycznego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)