Męczy cię ciągła walka o gładkie pachy? Może zdecydujesz się na depilację laserową!

Spróbuj powalczyć o nie laserem!
/ 8 miesięcy temu
Męczy cię ciągła walka o gładkie pachy? Może zdecydujesz się na depilację laserową! fot. Adobe Stock

Jeśli masz dość golenia pach co 3 dni, wrastających włosków, jeśli drażni cię chemiczny zapach kremów do depilacji (ten zapaszek naprawdę trudno zmyć ze skóry!), a boisz się bólu rwania woskiem czy depilatorem elektrycznym (co 3-4 tygodnie), to depilacja laserowa pach jest dla ciebie stworzona. Pozwala pozbyć się włosków prawie w 100%.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej pach?

Wszystkie lasery niszczą włoski światłem. Są jednak różne typy tych urządzeń. Emitują wiązki o różnej mocy. Różną się też sposobem, w jaki działają na włoski. Jedne z nich niszczą melaninę znajdującą się w łodydze włosa – pochłania ona światło emitowane przez urządzenie, a wytwarzane w tym procesie ciepło uszkadza mieszek włosowy. Inne lasery emitują światło, które przenika do naczyń krwionośnych w mieszku włosowym, uszkadza je niszcząc w ten sposób cebulkę włosa.

Czy do depilacji laserowej pach trzeba się przygotować?

Konieczna jest konsultacja z kosmetologiem lub dermatologiem, który będzie wykonywał depilację. Podczas wywiadu sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań. Specjalista oceni typ skóry i barwę włosów – na tej podstawie dobierze parametry wiązki światła lasera. Wykona też próbę laserową, aby sprawdzić skuteczność wiązki i reakcję skóry na światło.

Jest kilka rzeczy, o które należy zadbać przed zabiegiem:

 • już ok. 3-4 tygodni przed pierwszym zabiegiem nie wolno opalać miejsc, które będą naświetlane laserem, ani stosować samoopalaczy
 • odstawić, jeśli to możliwe (na to pytanie odpowie lekarz rodzinny) przyjmowane leki i zioła fotouczulające – to takie, które reagują na światło lasera i powodują powstanie na skórze ciemnych przebarwień
 • na ok. 7 dni przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze stosowania balsamów do ciała, w których jest retinol, wit. C, kwasy owocowe
 • okolic, które będą naświetlane nie wolno złuszczać – to podrażnia skórę
 • w dniu zabiegu nie wolno stosować balsamów, dezodorantów ani antyperspirantów.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej pach?

Wybrane partie skóry są naświetlane laserem punkt po punkcie. Światło lasera jest dobrane podczas wstępnej konsultacji do indywidualnych potrzeb. W czasie naświetlania możesz czuć mrowienie lub delikatne pieczenie. Jeśli poczujesz silny dyskomfort, zostaniesz znieczulona miejscowo kremem. Zabieg  trwa od 30 minut do 1,5 godziny zależnie od powierzchni jednorazowo poddawanej depilacji.

Po zabiegu możesz czuć lekki ból i pieczenie okolic wydepilowanych. Może też wystąpić zaczerwienienie i lekki obrzęk – te niepożądane objawy znikają po kilku godzinach. Bywa, że u osób bardzo wrażliwych utrzymują się trochę dłużej, nawet do 2-3 dni.

Z wydepilowaną skórą musisz się obchodzić bardzo delikatnie: nie należy jej wystawiać na bezpośrednie działanie promieni UV, nie wolno jej złuszczać, ani spryskiwać dezodorantem. Postaraj się pachy jak najdelikatniej myć i osuszać. Możesz golić i przycinać włoski między kolejnymi zabiegami, ale nie wolno ci ich wyrywać. Nie stosuj chemicznych depilatorów, żeby skóry dodatkowo nie podrażnić.

Jakie efekty daje depilacja laserowa pach?

Niestety, na efekty trzeba trochę poczekać. Jeden zabieg nie wystarczy. Na ogół konieczne jest wykonanie 4-6 sesji, w odstępach od 1 do 3 miesięcy. Liczba zabiegów i dzielący je czas zależy od indywidualnego cyklu wzrostu włosów. Dlatego warto zacząć jak najwcześniej, zwłaszcza gdy chcesz zdążyć jeszcze przed letnim urlopem.

Po pierwszym zabiegu zniszczeniu ulega ok. 1/3 włosków. Po ostatnim ok. 80 procent. Po roku lub dwóch powtarza się depilację dla lepszego efektu (zwykle już 100 proc.)

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej pach?

 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków fotouczulających (np. sterydy, antybiotyki, leki antydepresyjne, niektóre zioła i leki obniżające krzepliwość krwi)
 • skłonność do powstawania przebarwień skóry i bliznowców
 • cukrzyca
 • padaczka
 • choroby skóry
 • nowotwory.

Cena zabiegu: ok. 200 – 300 zł  za jedną sesję.

Przeczytaj także:

Szukasz skutecznych kosmetyków do pielęgnacji ciała? Wypróbuj markę Apis. My już ją pokochałyśmy!
Najlepsze nowości kosmetyczne na marzec 2018!
Oscary 2018: zobaczcie najciekawsze kreacje z czerwonego dywanu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/2 tygodnie temu
Zdecydowałam sie na depilacje laserową w Prodermie i to była jedna z lepszych decyzji. Niesamowity komfort i wygoda. Polecam
/6 miesięcy temu
Nie cierpię owłosienia pod pachami i w okolicach bikini, zwłaszcza latem. Uważam, że jest to nieestetyczne i świadczy o poziomie kobiety. Dlatego od 2 lat usuwam laserowo owłosienie w Prodermie, bo uważam, że tam robią najlepiej pod każdym względem, higieny, bezpieczeństwa i jakości. Nie mam żadnych obaw poddając się zabiegom, bo wiem, że. wykonują to świetni fachowcy. Polecam
/6 miesięcy temu
Pachy depiluje się do 1,5 godziny? Ktoś tu chyba oszalał :))))
POKAŻ KOMENTARZE (9)