POLECAMY

Jak wybrać odpowiedni samoopalacz?

Chcesz się cieszyć opalenizną przed długi czas? Sięgnij po kosmetyki samoopalające!
Jak wybrać odpowiedni samoopalacz? fot. Fotolia.pl

Opalenizna z tubki może wyglądać jak prawdziwa! Jednak po zastosowaniu samoopalacza to nie skóra ciemnieje, jak to się dzieje w wyniku działania słońca, a tylko naskórek. Zmianą zabarwienia (po ok. 2 godz. od nałożenia kosmetyku) reaguje na aktywną substancję chemiczną - DHA. To składnik łagodny dla skóry, nie wnika w jej głębsze warstwy, dlatego stosowanie samoopalaczy uważa się za bezpieczne nawet dla osób ze skórą bardzo wrażliwą czy skłonną do alergii. Niepożądane skutki to przede wszystkim niezbyt przyjemny zapach, który powstaje w wyniku reakcji chemicznej DHA z naskórkiem, nierównomierne zabarwienie skóry, a czasem jej dosyć mocne przesuszenie.

Jak przygotować skórę?

Samoopalacz łatwiej rozprowadza się na idealnie gładkim ciele. Dlatego usuń ze skóry zbędne włoski. Zrób to na 2–3 dni przed planowaną aplikacją bronzera, wtedy skóra podrażniona depilacją odzyska równowagę. Dzień przed nałożeniem samoopalacza zrób peeling, aby pozbyć się suchego naskórka. 

Jak wybrać samoopalacz?

Kosmetyki te mają różne postacie - spray, krem, emulsja, pianka czy chusteczka nasączona płynem brązującym. Jeśli nie masz wprawy, zacznij od balsamu lub kremu stopniowo przyciemniającego. Możesz go nakładać codziennie, bo pierwszy efekt ich działania pojawia się po 2–3 dniach od aplikacji i jest bardzo subtelny.

Jak nakładać samoopalacz?

  • Nakładanie bronzera na twarz zacznij od środka twarzy! Rozprowadzaj go na boki, zwracając uwagę, żeby przy granicy włosów nie nagromadziło się go zbyt dużo.
  • Aplikację samoopalacza na ciało zacznij od nóg, posuwając się ku górze, rozsmaruj kosmetyk na ramionach i dekolcie. Przy nakładaniu bronzera na plecy poproś kogoś o pomoc lub użyj specjalnego aplikatora.
  • W trakcie zabiegu często myj ręce, aby nie przybrały koloru marchewki. Zwróć uwagę na kostki, kolana i łokcie – te partie ciała z natury mają grubszy naskórek. Dlatego nałóż na nie trochę mniej produktu – jeśli efekt końcowy cię nie zadowoli, zawsze możesz te miejsca przyciemnić ponownie.

Trwałość sztucznej opalenizny

Zależy od ilości DHA w samoopalaczu, grubości naskórka - im grubszy, tym bardziej intensywny odcień i naturalnego tempa jego regeneracji - średnio odnawia się co 28 dni. Kolor powstały w jego warstwie rogowej złuszcza się stopniowo wraz z martwymi komórkami. Chcąc zachować efekt, ponawiaj aplikację samoopalacza co 5–8 dni i intensywnie nawilżaj skórę. Po nałożeniu samoopalacza odczekaj 15 minut zanim nałożysz ubranie i unikaj kontaktu z wodą przez ok. 3 godziny.

Opaleniznę wzmacniaj dietą!

Niektóre warzywa i owoce działają jak naturalny samoopalacz. Najwięcej karotenu jest w produktach o barwie żółtej, pomarańczowej i czerwonej oraz ciemnozielonych liściach – dynia, marchewka, morele (zwłaszcza suszone), wszystkie rodzaje papryki, brokuł, pomidory, natka pietruszki, jarmuż, szpinak. Warto je włączyć do diety, ponieważ nie tylko poprawią koloryt skóry i przygotują ją do opalania na słońcu, ale także sprzyjają utrzymaniu smukłej sylwetki.

Więcej kosmetycznych hitów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)