POLECAMY

Jak walczyć z cellulitem - 3 sposoby

Cellulit jest problemem dla wielu kobiet. Cellulit - czyli tzw. skórka pomarańczowa - może być zwalczony przez jednoczesne zastosowanie kilku zabiegów kosmetycznych, takich jak znane nam balsamy antycellulitowe, energizujące masaże, odpowiednia dieta czy konkretny ruch.
Jak walczyć z cellulitem - 3 sposoby

Wbrew powszechnej opinii cellulit nie dotyczy wyłącznie kobiet o rubensowskich kształtach. Jest on efektem gromadzenia się w tkance podskórnej powiększonych komórek tłuszczowych. Cellulit pojawia się wtedy, kiedy ilość energii dostarczanej wraz z pożywieniem jest większa niż „energetyczny wydatek”. Powiększone komórki doprowadzają do odkształcania się napinających skórę włókien, dlatego na jej powierzchni pojawiają się nierówności.

3 sposoby na cellulit

Należy zwrócić uwagę na 3 czynniki: spalanie tłuszczu, jego usuwanie i wzmacnianie skóry, bo pomogą pozbyć się problemu!

Polecamy: Jaka dieta najskuteczniejsza w walce z cellulitem?

  • Połączenie zatem kilku wspomnianych wyżej środków przyniesie oczekiwany efekt. Kosmetyki przyspieszą spalanie tłuszczu, masaż przyczyni się do ujędrnienia skóry, a chłodne prysznice poprawią krążenie. Energiczny masaż rozbija połączone ze sobą komórki tłuszczowe (adypocyty) i skutecznie pobudza skórę do pracy. Warto poświęcić więc codziennie około 3 minut na ten prosty zabieg.
  • Innym sposobem na zwalczanie tego mankamentu skóry jest stosowanie tabletek antycellulitowych. Ich zaletę stanowi fakt, że docierają do najgłębszych warstw skóry. Regularne stosowanie farmaceutyku spowoduje, że cellulit stopniowo się zmniejszy. Ciało stanie się jędrniejsze, ponieważ zmniejszy się jednocześnie obrzęk w okolicach występowania „pomarańczowej skórki”. 
  • Na usunięcie cellulitu można również zastosować sporządzony domowym sposobem kosmetyk. W tym celu należy garść świeżych liści bluszczu (może być doniczkowy) zalać ¾ szklanki oliwy z oliwek. Odstawić w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Potem przecedzić przez gazę i dodać cztery krople rozmarynowego olejku. Wcierać po kąpieli codzienne przez dwa tygodnie i pozostawić do wchłonięcia.

Źródło: Grażyna Łoś, Bądź piękną po czterdziestce, Wydawnictwo Printex

Zobacz również: Preparaty antycellulitowe- działają czy nie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)