POLECAMY

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit ma podłoże hormonalne, dlatego najczęściej ujawnia się w czasie dojrzewania lub przekwitania. Przyczyną są estrogeny, zwiększające przepuszczalność naczyń krwionośnych i pozwalające komórkom tłuszczowym na gromadzenie się „zapasów”.
Jak walczyć z cellulitem?

Należy jak najwcześniej rozpocząć walkę z tym mankamentem skóry. Przez lata jest zakonspirowany głęboko pod powierzchnią. Łatwo go zdemaskować – wystarczy nacisnąć w dłoniach fragment skóry na udach, pośladkach, nawet ramionach. Jeżeli skóra okaże się opuchnięta, lśniąca i lekko pofałdowana, to znak, że zaczęły pojawiać się grudki gromadzące tłuszcz, toksyny i wodę.

Zobacz też: Jak wygrać z cellulitem?

Ważna rola aktywności fizycznej

Systematycznie stosować kosmetyki antycellulitowe. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy kosmetyk (żel, serum, ampułki, kremy czy plastry) nie zastąpi aktywnego wysiłku fizycznego.

Pomocne ćwiczenia

Stosować najskuteczniejsze ćwiczenia w walce z cellulitem - to nie zajęcia na siłowni, ale jogging, jazda na rowerze, gimnastyka wzmacniająca szczególnie mięśnie ud i pośladków, ćwiczenia ze skakanką i pływanie. Ćwiczyć należy co najmniej dwa razy w tygodniu, po 30 – 40 minut.

Masaż

Należy codziennie masować zagrożone miejsca przez co najmniej 5 minut. Zaczynamy od naprzemiennego, ciepłego i zimnego prysznica. Potem szorstką gąbką lub szczotką masujemy energicznie nogi zaczynając od kostek i kierując się ku talii.

Co szkodzi?

Należy definitywnie zrezygnować z gorących kąpieli w wannie, sauny, intensywnego opalania, depilacji nóg ciepłym woskiem. Nie wolno też nosić obcisłych spodni, bielizny i rajstop, ponieważ utrudniają one krążenie krwi.

Podłoże hormonalne

Powstawanie cellulitu ma podłoże hormonalne. Przyczyną są estrogeny, zwiększające przepuszczalność naczyń krwionośnych i pozwalające komórkom tłuszczowym na gromadzenie się „zapasów”. Cellulit najczęściej atakuje w okresie dojrzewania i przekwitania. Panie po czterdziestce powinny udać się w tym przypadku do lekarza endokrynologa, który przypisze odpowiednią kurację.

Zabiegi kosmetyczne

Najlepsze efekty w zwalczaniu cellulitu przynoszą zabiegi w salonach kosmetycznych. Stosuje się tam wyszczuplające masaże limfatyczne oraz okłady z antycellulitowych koncentratów. Komórki tłuszczowe rozbija się również ultradźwiękami, promieniami podczerwonymi i laserem. Ostatnio modna stała się też mezoterapia (ostrzykiwanie skóry preparatami poprawiającymi przemianę materii) oraz zabiegi w kapsule kosmetycznej.
Zabiegi likwidujące cellulit należy co kilka miesięcy powtarzać.

Zobacz też: Zabiegi ujędrniające w gabinecie kosmetycznym

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
Ja do Zielonej Góry zapisałam się zaraz po Nowym Roku. Musze też zrobić porządek z moim cellulitem zaraz przed latem. Raz na zawsze trzeba się z nim rozprawić.
/6 lat temu
Jeśli chodzi o mnie to ja polecam Wam dziewczyny świetny moim zdaniem zabieg, który naprawdę rozbił mi tą moja pomarańczową skórke na udach, dzięki czemu spokojnie mogłam pokazać się na plazy. Także naprawdę bardzo polecam dziewczyny http://www.cec-efekt.pl/pl/Oferta/MED-SCLPT-Zabiegi-na-Cellulit.-Alternatywa-dla-liposukcji
/6 lat temu
Ja wiem sama po sobie ze jednak mozliwe jest skuteczne pozbycie sie cellulitu sama jestem tego doskonałym przykładem, a stało sie tak dzieki temu zabiegowi http://beautymed.pl/produkty/mezoterapia/cellucare
POKAŻ KOMENTARZE (2)