POLECAMY

Jak uzyskać ładną opaleniznę na studniówkę?

Już zaczęłaś przygotowania do studniówki? Nie zapomnij o opaleniźnie. W środku zimy też można mieć opalone ciało. Podpowiadamy, jak szybko uzyskać piękną opaleniznę, którą zachwycisz wszystkich na studniówce.

Solarium – odradzamy

Lekarze już dawno odkryli szkodliwy wpływ emitowanych promieni solarium. W niektórych krajach zostały wprowadzone zakazy korzystania z solarium osobom poniżej 18 roku życia. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę zachorowań na raka skóry! Udowodniono bowiem, że korzystanie z solariów jest przyczyną powstawania czerniaka.

Solarium powoduje olbrzymie zniszczenia skóry, których na pierwszy rzut oka nie widać –znacząco przyspiesza proces starzenia, podrażnia naskórek, uszkadza naczynia krwionośne, niszczy włókna kolagenowe, narusza głębokie warstwy skóry,. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z solarium, tym bardziej że znamy wiele innych, bardzo dobrych sposobów na piękną, a przede wszystkim zdrowa opaleniznę!

Polecamy: Jakie są negatywne skutki opalania?

Opalanie natryskowe – efekt natychmiastowy

Wykonywany tylko w salonach kosmetycznych, zabieg opalający skórę techniką rozpylania preparatu brązującego. Dzięki temu opalenizna jest równomierna i bez smug. Wygląda bardzo naturalnie i promiennie. Efekt jest natychmiastowy, utrzymuje się około tygodnia. Zabieg trwa 30 minut. Minusem jest cena. Koszt jednego opalania natryskowego waha się od  80 do 130 zł.

Samoopalacz – lekcja nakładania

Zniechęcają cię plamy i nierównomierny kolor? Wystarczy, że nauczysz się odpowiednio używać samoopalacza, a z pewnością zaprzyjaźnisz się z nim na dłużej. Nie jest to łatwa sztuka, ale warta opanowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje samoopalaczy: stopniowo brązujące, dostosowane do typy karnacji, rozświetlające, nawilżające itp. Dla początkujących polecamy balsamy stopniowo brązujące -  do czasu, kiedy nabierzesz wprawy.

Przed zastosowaniem samoopalacza odpowiednio przygotuj skórę: dzień wcześniej zrób dokładny peeling, a potem użyj balsamu nawilżającego. Szczególną uwagę zwróć na łokcie i kolana. Tuż przed nałożeniem preparatu posmaruj ciało cienką warstwą balsamu nawilżającego, przede wszystkim nadgarstki, łokcie, kolana i kostki – miejsca w których najczęściej pojawiają się przebarwienia. Nie nakładaj samoopalacza w pośpiechu. Aby kolor był równomierny i nie pozostawały smugi, należy cierpliwie i dokładnie rozsmarowywać małe porcje preparatu. Po aplikacji odczekaj kilka minut z nakładaniem ubrania, aby samoopalacz się wchłonął.

Uważaj, żeby nie zabarwić na ciemno rąk. Dlatego przed zabiegiem posmaruj ręce wazeliną albo myj po każdorazowej aplikacji.

Olejki i pudry brązujące – skóra pełna blasku

To bardzo szybki sposób na złocista opaleniznę. Wystarczy przed wielkim wyjściem starannie nałożyć na skórę. Do aplikacji pudru używaj tylko dużego pędzla - łatwo poradzi sobie z większymi partiami ciała. Natomiast olejek rozprowadzaj dłońmi. Jest to najprostsza z metod, więc na pewno sobie poradzisz. Przy rozsmarowywaniu zwróć jedynie uwagę na precyzyjne docieranie do wszystkich zagięć i nierówności. Przy stosowaniu olejków i pudrów nie ma ryzyka smug i przebarwień. Nadają skórze piękny, złocisty odcień, często w swoim składzie zawierają mieniące się drobinki, dzięki czemu uzyskasz rozświetlający efekt.

Sprawdź również: Jak dzieła opalanie natryskowe?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)