POLECAMY

Jak szybko uzyskać efekt delikatnej opalenizny?

Stosując się do tych 5 rad, uzyskasz ładny kolor opalenizny, która będzie wyglądała naturalnie.
Jak szybko uzyskać efekt delikatnej opalenizny? fot. Fotolia

1. Sprawdź kolor

Jeśli nie wiesz, jaką barwę samoopalacza wybrać, zdecyduj się na najjaśniejszą. Zawsze lepiej dołożyć kolejną warstwę kosmetyku, niż uzyskać kolor czekolady. Preparat przetestuj wcześniej na niewidocznym kawałku ciała. Przekonasz się wówczas, czy jego barwa ci odpowiada.

2. Zrób depilację

Dzień przed aplikacją kosmetyku koniecznie znajdź czas na depilację. Włoski utrudniają bowiem równomierne nałożenie preparatu.

3. Zastosuj peeling

Zanim sięgniesz po barwiący kosmetyk, zrób dokładny peeling ciała. W złuszczoną skórę samoopalacz wniknie głębiej i efekt utrzyma się dłużej. Szczególną uwagę zwróć na łokcie i kolana, bo tam skóra jest grubsza. Następnie wetrzyj w ciało balsam nawilżający – dzięki niemu samoopalacz wchłonie się równomiernie.

4. Wetrzyj samoopalacz

Samoopalacz nanoś starannie od nóg w kierunku górnych partii ciała. Preparat aplikuj oszczędnie na stopy, kolana i łokcie, gdyż te miejsca zawsze mocniej się barwią. Po wklepaniu samoopalacza odczekaj kwadrans, zanim włożysz ubranie. Za to ręce powinnaś umyć natychmiast, bo inaczej pozostaną na nich smugi. Pamiętaj, by od następnego dnia nawilżać skórę regularnie, gdyż samoopalacz lekko ją wysusza.

5. Usuwanie smug po samoopalaczu

Plamy po samoopalaczu, niestety, same nie znikną, możesz jednak je rozjaśnić. Przebarwione miejsca spróbuj przetrzeć tłustym kosmetykiem. To nieco zmiękczy naskórek i usunie trochę koloru. Smugi rozjaśnisz również sokiem z cytryny.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
ja tam nie znam się na samoopalaczach typowych ale regularnie stosuję balsamy brązujące do solarium z onyx. jestem opalona bardziej niż zwykle i nie mam żadnych plam czy smug
/5 lat temu
dla mnie dobrymi samoopalaczami są te, które nie są bardzo gęste i które po pierwszym nałożeniu nie dają efektu pomarańczowej skwarki :P póki co trzymam się lekko brązującego balsamu sun care od flosa. spełnia swoje zadanie, dla mnie jeden z lepszych, a wcale nie kosztuje nie wiadomo ile
/5 lat temu
Najładniej - Krem samoopalający Aloe Vera HB - z testowanych przeze mnie kosmetyków, to jedyny produkt, który faktycznie przynosi oczekiwane efekty i to znaczące. Opalenizna jest naturalna, równa i pojawia się po kilku godzinach. Polecam ;-)
POKAŻ KOMENTARZE (1)