POLECAMY

Jak usunąć zmarszczki?

Proces starzenia najszybciej dotyka naszej skóry. Pierwsze zmarszczki na twarzy pojawiają się jeszcze przed trzydziestką. Jednak dzięki nowoczesnym metodom wygładzania zmarszczek, oferowanym przez medycynę estetyczną, można z nimi skutecznie walczyć.
Jak usunąć zmarszczki?

Co wpływa na powstawanie zmarszczek?

W miarę upływu czasu postępuje proces starzenia się tkanek, co powoduje, że skóra przestaje wyglądać jędrnie i zaczyna pokrywać się coraz większą ilością zmarszczek i bruzd. Na wygląd skóry oprócz starzenia wpływ mają promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, dieta, czynniki genetyczne oraz praca mięśni mimicznych twarzy. Miejscami najbardziej narażonymi na fałdowanie jest czoło, region wokół oczu oraz ust.

Jak zbudowana jest skóra?

Skóra składa się z dwóch następujących warstw:

• Naskórek, czyli najbardziej zewnętrzna warstwa skóry. Zbudowany jest z pięciu warstw. Odpowiada za bezpośredni kontakt organizmu z otoczeniem. Jest barierą pomiędzy środowiskiem wewnętrznym, a zewnętrznym. Jego komórki ulegają ciągłemu złuszczaniu, a liczba tych komórek jest równa liczbie komórek nowo powstających. Średni czas od momentu powstania komórki do jej złuszczenia wynosi 20-30 dni.

Polecamy: Pielęgnacja skóry dojrzałej

• Skóra właściwa zbudowana jest z komórek, włókien kolagenowych i sprężystych oraz kwasu hialuronowego. Te elementy odpowiedzialne są za prawidłowe napięcie, elastyczność i uwodnienie skóry. Wszelkie zmiany w strukturze włókien, zmniejszenie liczby komórek czy ilości kwasu hialuronowego objawiają się na skórze w postaci zmarszczek.

Jak wygładzić zmarszczki?

Metody wygładzania zmarszczek możemy podzielić na operacyjne i nieoperacyjne. Wśród nieoperacyjnych wyróżniamy:

BOTOX/DYSPORT – polega na podskórnym wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Chociaż sama nazwa – toksyna botulinowa – brzmi groźnie i mogłaby odstraszać, to sam zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ stosowane dawki są bardzo niskie i mają jedynie oddziaływanie miejscowe. Działanie preparatu polega na skurczowym napięciu mięśni mimicznych twarzy, przez co skóra ulega wygładzeniu i ujędrnieniu.

Zabieg trwa od około kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Ostateczny efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje się przez około pół roku. Jest to najczęściej wykonywany zabieg w medycynie estetycznej.

• RESTYLANE – to metoda ostrzykiwania skóry substancjami wyprodukowanymi na bazie kwasu hialuronowego. Jest to swoistego rodzaju wypełniacz, który pozwala na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zmarszczek. Zabieg trwa około 20 minut, zazwyczaj bez znieczulenia, a efekty są niemal natychmiastowe. Preparaty w zależności od głębokości zmarszczek podaje się śródskórnie lub podskórnie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się reakcja zapalna w postaci niewielkiego obrzęku, zaczerwienienia skóry czy bolesności.

Polecamy: DHEA - eliksir młodości? 

Preparaty te ulegają powolnej biodegradacji oraz nie uczulają. Efekt może utrzymywać się od 3 do 24 miesięcy (średnio jest to około 12 miesięcy). Wskazane jest, by w okresie do dwóch tygodniu po zabiegu masować ostrzyknięte miejsca.
Żele kwasu hialuronowego stosowane są również do wypełnienia czerwieni wargowej w zabiegu powiększania ust oraz do modelowania policzków.

Face lifting

Jest to metoda operacyjna, która w porównaniu do sposobów nieoperacyjnych ma zdecydowanie większe możliwości. Oprócz usunięcia zmarszczek, możliwe jest też usunięcie nadmiaru skóry lub odessanie tkanki tłuszczowej z podbródka. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z podaniem środka uspokajającego (sedacja). Trwa około 2-3 godzin. Nacięcia wykonuje się na linii włosów i wzdłuż małżowin usznych. Dzięki temu jakiekolwiek ślady po zabiegu są niezauważalne.

Końcowe efekty są widoczne dopiero po całkowitym ustąpieniu obrzęku i zasinieniu twarzy, czyli po około trzech tygodniach od operacji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Palę od 20 lat i oczywiście zrobiła mi się ta okropna zmarszczka palacza. Strasznie to wygląda, bo podczas rozmowy ze mną każdy patrzy tylko w to jedno miejsce wokół ust. Na ostatnie urodziny mąż zafundował mi zabieg z nićmi hialuronowymi PDO First Lift w WellDerm. Całość trwała ok 30 minut i praktycznie nic nie czułam przez znieczulenie. Efekt jest super, a jeszcze lepiej, że powinien się utrzymać do dwóch lat.
/2 lata temu
Laser ResurFX daje świetne efekty. Wiadomo, ilość zabiegów zależy od głębokości zmarszczek i specjalista zadecyduje kiedy zaprzestać. Zabiegi wykonuje się w odstępach 3-6 miesięcy i jest mało bolesny. Ja miałam na razie jeden taki zabieg w Vici CLinic w Krakowie, skorzystałam z aktualnej promocji 1+1 zabieg gratis. Myślę, że to bardzo korzystnie :)
/2 lata temu
Moja siostra ostatnio była na zabiegu transdermalporacji, wykonywanym z wykorzystaniem urządzenia Dermation. Polegają one na reorganizacji porów błon komórkowych skóry, co zwiększa jej przepuszczalność, a następnie na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry. Taki zabieg silnie nawilża i odżywia skórę, a także spłyca zmarszczki. Jest on zupełnie bezbolesny, wykonywany bez użycia igieł więc nie pozostawia żadnych siniaków ani podrażnień.
POKAŻ KOMENTARZE (4)