Jak usunąć włosy z pleców i klatki piersiowej?

Depilacja mężczyzn już nikogo nie szokuje – panowie coraz chętniej usuwają włosy dla higieny i po to, by czuć się lepiej we własnej skórze. Usunięcie zbędnego owłosienia z pleców i klatki piersiowej wymaga jednak dobrania odpowiedniej metody: depilacji laserowej, kremem, woskiem lub golarką.
/ 18.07.2013 08:43

Mężczyźni zwracają coraz większą uwagę na swój wizerunek, by podobać się kobietom, a jednocześnie czuć się dobrze we własnej skórze. Dlatego coraz więcej panów decyduje się na depilowanie zbędnego owłosienia.

Najczęściej depilowanymi okolicami są klatka piersiowa i plecy, jak również okolice intymne. Jednakże nieodpowiednie przygotowanie ciała do takiego zabiegu lub zastosowanie niewłaściwej metody może doprowadzić do pojawienia się na ciele poparzeń, uczulenia i krostek. Aby uniknąć takiego efektu, wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad podczas golenia i dowiedzieć się, która z metod depilacji jest najbardziej odpowiednia dla określonego rodzaju skóry.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia. Dzięki laserowi można usunąć owłosienie niemal z każdej części ciała, począwszy od rąk, klatki piersiowej, czy pleców po okolice intymne.

Laser usuwa nawet do stu osiemdziesięciu włosów w ciągu kilku sekund. Technologia depilacji IPL jest nie tylko niezwykle skuteczna i szybka, lecz co najważniejsze: pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Taki zabieg najlepiej wykonywać w sprawdzonym zakładzie kosmetyki estetycznej, ponieważ na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm, które korzystają z mało wiarygodnych i równie mało efektywnych chińskich urządzeń.

Przed depilacją laserem należy ogolić wybraną partię ciała, a następnie doprowadzić do niewielkiego odrostu włosków. Dzięki temu efekt przeprowadzonego zabiegu będzie dużo lepszy i bardziej widoczny.

Niektóre osoby, borykające się z problemem nadmiernego owłosienia, muszą być przygotowane na to, że nie wystarczy jeden zabieg, by rozwiązać ich problem. Niekiedy należy wykonać serię zabiegów (w zależności od stopnia owłosienia).

Krem do depilacji

Kolejną metodą depilacji klatki piersiowej i pleców u mężczyzn są rożnego rodzaju kremy do depilacji. Są to specjalnie stworzone do tego celu kosmetyki, które mają na celu zmiękczenie włosków, dzięki czemu z większą łatwością można je usunąć ze skóry.

Warto wiedzieć, że nie na każdego dany krem może działać w jednakowy sposób. Efekt działania kremu zależy od stopnia owłosienia oraz rodzaju włosów ( to znaczy tego, czy są słabe, czy mocne). Osoby dość obficie owłosione powinny potrzymać krem nieco dłużej na skórze, a do dokładnego usunięcia włosków użyć golarki, a nie szpatułki.

Resztki kremu i włosków zaleca się spłukać letnią wodą, nie używając przy tym mydła i innych preparatów, które mogłyby wywołać podrażnienie i pojawienie się niewielkich i nieestetycznych krostek.

Zobacz też:

Depilacja woskiem

Wosk jest jedną z najbardziej znanych i cenionych metod depilacji. Ta technika sprawia, że włoski są usuwane wraz z cebulkami.

Choć depilacja przy użyciu wosku należy do niezwykle skutecznych, a otrzymany efekt utrzymuje się przez długi czas, to jednak nie należy zapominać o tym, że ta metoda nie może być stosowana przez każdego. Jest ona dość inwazyjna i osoby, które cierpią na różnego rodzaju problemy skórne lub po prostu maja delikatną skórę, powinny z niej zrezygnować.

Golenie                     

Golenie należy chyba do najprostszej formy usuwania owłosienia z ciała. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą piankę lub żel do golenia  i rozsmarować go na wybranej partii ciała. Następnie za pomocą golarki usuwa się owłosienie.

Ta metoda nie pozwoli nam jednak na dokładne usunięcie włosków, a ponadto jest pracochłonna.

Niektórzy preferują golenie golarką elektryczną. Przy takim goleniu jednak włosy dość szybko odrastają, stają się mocniejsze i twardsze, przez co jest je coraz trudniej zlikwidować.

Zobacz też:

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.