Jak usunąć makijaż permanenty

Z jakiegoś powodu pragniesz pozbyć się makijażu permanentnego? Jak to zrobić podpowiada chirurg
makijaż permanentny, jak usunąć tatuaż, jak usunąć makijaż permanentny fot. FREE
"Zabieg może być skomplikowany, dlatego warto wcześniej dokładnie przemyśleć decyzję o wykonaniu takiego makijażu" – radzi dr Marcin Ambroziak.

Makijaż permanentny, to tak naprawdę rodzaj tatuażu. Różnica polega na głębokości podania barwnika do skóry. W obu przypadkach jest to skóra właściwa, ale makijaż permanentny powinien być umieszczony w jej bardziej powierzchniowych warstwach. Jedyną metodą na skuteczne i bezpieczne usunięcie tatuażu jest użycie lasera Q-switch. To laser, który powoduje mikrouszkodzenia barwnika w tatuażu, bez uszkodzenia otaczającej go skóry. Impuls laserowy trwa tylko kilka nanosekund, a jego energia pochłaniana jest przez barwnik. Dzięki temu uszkodzenia skóry są małe i krótkotrwałe, a także nie towarzyszą im oparzenia.

Nie wszystkie kolory tatuażu łatwo jest usunąć! Kolor czerwony bywa trudny do zniwelowania, ponieważ po pierwszym zabiegu, pod wpływem światła laserowego, może zamienić się w czarny. Zblednie powoli wraz z kolejnymi wykonywanymi zabiegami.

Usuwanie tzw. kresek z powiek wymaga zachowania szczególnego bezpieczeństwa. Przed zabiegiem zakładane są nakładki nagałkowe chroniące rogówkę oka. Konieczne jest zmniejszenie energii lasera, żeby nie wywołać oparzenia i bliznowacenia. Wydłuża to całkowity czas leczenia.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
ja właśnie jestem po zrobieniu brwi makijażem permanentnym i niestety za bardzo zadowolona to ja nie jestem - powoli szukam miejsca w którym mogłabym to cudo usunąć. dzięki za Klinikę Miracji Smerfetka - z całą pewnośćią zadzwonię. bo chyba nie ma innego sposobu niż laserowe usuwanie?
/3 lata temu
ja swój makijaż permanentny zrobiłam jakieś pół roku temu a teraz go usuwam w Klinice Miracki w Warszawie. Bardzo fajne miejsce, dobrzy specjalisci, cenowo też nie było źle no i co ważne - wkońcu będę naturalna!
/4 lata temu
ja bylam na usuwaniu makijazu permanentnego we Wrocławiu u super kosmetyczki w perfect glamour, bylam zalamana bo makijaz który robilam w salonie pod Wrocławiem zupełnie nie wyszedl a tam nie usuwali, musiałam jechac az do Wrocławia.oni organizuja tez jakies szkolenia z usuwania