makijaż permanentny, jak usunąć tatuaż, jak usunąć makijaż permanentny fot. FREE

Jak usunąć makijaż permanenty

Z jakiegoś powodu pragniesz pozbyć się makijażu permanentnego? Jak to zrobić podpowiada chirurg
/ 19.06.2012 15:45
makijaż permanentny, jak usunąć tatuaż, jak usunąć makijaż permanentny fot. FREE
"Zabieg może być skomplikowany, dlatego warto wcześniej dokładnie przemyśleć decyzję o wykonaniu takiego makijażu" – radzi dr Marcin Ambroziak.

Makijaż permanentny, to tak naprawdę rodzaj tatuażu. Różnica polega na głębokości podania barwnika do skóry. W obu przypadkach jest to skóra właściwa, ale makijaż permanentny powinien być umieszczony w jej bardziej powierzchniowych warstwach. Jedyną metodą na skuteczne i bezpieczne usunięcie tatuażu jest użycie lasera Q-switch. To laser, który powoduje mikrouszkodzenia barwnika w tatuażu, bez uszkodzenia otaczającej go skóry. Impuls laserowy trwa tylko kilka nanosekund, a jego energia pochłaniana jest przez barwnik. Dzięki temu uszkodzenia skóry są małe i krótkotrwałe, a także nie towarzyszą im oparzenia.

Nie wszystkie kolory tatuażu łatwo jest usunąć! Kolor czerwony bywa trudny do zniwelowania, ponieważ po pierwszym zabiegu, pod wpływem światła laserowego, może zamienić się w czarny. Zblednie powoli wraz z kolejnymi wykonywanymi zabiegami.

Usuwanie tzw. kresek z powiek wymaga zachowania szczególnego bezpieczeństwa. Przed zabiegiem zakładane są nakładki nagałkowe chroniące rogówkę oka. Konieczne jest zmniejszenie energii lasera, żeby nie wywołać oparzenia i bliznowacenia. Wydłuża to całkowity czas leczenia.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/29.02.2016 19:35
ja właśnie jestem po zrobieniu brwi makijażem permanentnym i niestety za bardzo zadowolona to ja nie jestem - powoli szukam miejsca w którym mogłabym to cudo usunąć. dzięki za Klinikę Miracji Smerfetka - z całą pewnośćią zadzwonię. bo chyba nie ma innego sposobu niż laserowe usuwanie?
/28.01.2016 12:44
ja swój makijaż permanentny zrobiłam jakieś pół roku temu a teraz go usuwam w Klinice Miracki w Warszawie. Bardzo fajne miejsce, dobrzy specjalisci, cenowo też nie było źle no i co ważne - wkońcu będę naturalna!
/30.04.2015 18:35
ja bylam na usuwaniu makijazu permanentnego we Wrocławiu u super kosmetyczki w perfect glamour, bylam zalamana bo makijaz który robilam w salonie pod Wrocławiem zupełnie nie wyszedl a tam nie usuwali, musiałam jechac az do Wrocławia.oni organizuja tez jakies szkolenia z usuwania