POLECAMY

Jak skutecznie usunąć przebarwienia skóry, zębów i paznokci?

Czy wiesz, że nieestetyczne przebarwienia skóry, zębów i paznokci możesz usunąć samodzielnie, bez wizyty w gabinecie? Zobacz, jak to zrobić!

przebarwienia

fot. Fotolia

Jak pozbyć się przebarwień?

Bez względu na lokalizację przebarwień, przede wszystkim należy ustalić ich przyczynę i stopień zaawansowania, a dopiero potem dobrać metodę leczniczą. Gdy podłożem zmian są choroby, trzeba zastosować odpowiednią terapię specjalistyczną.

Na przebarwienia skórne dermatolog lub wykwalifikowana kosmetyczka mogą zastosować peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, laseroterapię lub krioterapię, czyli punktową redukcję zmian skórnych za pomocą ciekłego azotu.

Leukonychia na paznokciach powinna ustąpić samoistnie po ok. 2 miesiącach (czas potrzebny na odrośnięcie zdrowej płytki). Z kolei z zaawansowanymi przebarwieniami na zębach o podłożu chorobowym należy zgłosić się do stomatologa. – Profesjonalne wybielanie zębów można przeprowadzić przy zastosowaniu preparatów wybielających o wysokim stężeniu środka wybielającego (co najmniej 30%). Podczas tego używa się lasera lub jednego z rodzajów lamp. Laser diodowy emituje niebieskie, tzw. „zimne światło”, które ma ogromny wpływ na rezultaty i bezpieczeństwo zabiegu. Cena waha się od 1000 do 2500 zł. Światło standardowej lampy LED przenika tylko w zewnętrzne warstwy szkliwa, więc środek wybielający dociera tylko do nich.

Taki zabieg jest polecany raczej do podtrzymania efektu wybielania, a jego koszt sięga 1550 zł. Z kolei lampa Beyond emituje niebieska wiązkę światła laserowego, które przenika aż do granicy szkliwa i zębiny, a zatem wybiela całe szkliwo. Zabieg trwa około godziny i musimy za niego zapłacić do 2000 zł – mówi lekarz dentysta, Krystyna Pikała.

Gdy jednak nabyte przez nas przebarwienia nie mają charakteru zaawansowanego, a ponadto zależy nam na obniżeniu kosztów kuracji, warto zastosować środki do samodzielnej aplikacji.

Zobacz także: Czy kremy rozjaśniające przebarwienia działają?

Jak rozjaśnić przebarwienia skóry? Domowe sposoby

W przypadku przebarwień na skórze przede wszystkim obowiązuje zasada „nie szkodzić”. W tym celu należy unikać silnych promieni słonecznych i chronić skórę kremami z wysokim filtrem UV. Powierzchniowe zmiany barwnikowe można zredukować dzięki stosowaniu preparatów o właściwościach złuszczających i rozjaśniających. Z kolei pochodne witaminy A oraz hydrochinonu skutecznie redukują ciemne zabarwienie piegów, ostudy i plam soczewicowatych.

Również matka natura podsuwa nam wiele produktów o właściwościach rozjaśniających – np. cytrusy, zielone ogórki, ziemniaki, miód, jogurt, maślankę czy aloes. Maseczki z ich wykorzystaniem dodatkowo odżywiają i wygładzają skórę, nadając jej młodszy wygląd. Wiosną szczególnie docenimy ten efekt.

Jak ukryć przebarwienia na paznokciach?

"Leukonychię, czyli białe plamy na paznokciach oraz przebarwienia płytki paznokciowej powstałe w wyniku stosowania ciemnego lakieru można zamaskować odpowiednio przeprowadzonym zabiegiem manicure. Wymaga on zastosowania bazy pod lakier, aby zapobiec dalszemu przenikaniu pigmentu wprost do płytki paznokcia. Warto zaopatrzyć się też w wysokiej jakości zmywacz i obowiązkowo odżywkę do paznokci. Polecane są również proste zabiegi domowe pomagające zlikwidować powstałe przebarwienia, jak np. kąpiele wodne z dodatkiem sody czy moczenie paznokci w soku z cytryny" – radzi kosmetolog, Izabela Rospond. Nagrodą za nasze wysiłki będzie możliwość cieszenia się pięknym wyglądem od stóp do głów z perłowym uśmiechem na twarzy.

Jak wybielić zęby z przebarwieniami?

Efekt podobny do stomatologicznej jakości wybielania można osiągnąć w warunkach domowych. W aptekach dostępne są kilkudniowe systemy wybielające do samodzielnego stosowania. Dzięki nowej formule oksydacyjnej zanieczyszczenia organiczne zębów ulegają utlenieniu. W ten sposób można rozjaśnić przebarwienia powierzchowne, jak i głębsze nawet do 8 odcieni. Kuracja nie wymaga od nas nadmiernego wysiłku i czasu, gdyż trwa około 5 dni. Sprowadza się ona do nałożenia żelu wybielającego do specjalnie uformowanych nakładek na około 20 minut, a następnie dokładnego wyszczotkowania zębów. Poprawa widoczna jest już po kilku zastosowaniach. Aby efekty jakiejkolwiek metody wybielania były jednak trwałe, nie można wracać do dotychczasowych nawyków, które doprowadziły nas do przebarwień. Oznacza to przede wszystkim zerwanie z nałogiem nikotynowym, zwracanie uwagi na napoje czy posiłki barwiące, wprowadzenie do diety większej ilości nabiału oraz systematyczną i skrupulatną higieną jamy ustnej.

Taką domową kurację zaleca się przeprowadzać 1 x 6 miesięcy, natomiast na co dzień warto stosować wybielające pasty enzymatyczne. Ich działanie jest bezpieczne dla szkliwa, dzięki zawartym enzymom rozpuszczającym codzienne zanieczyszczenia na szkliwie.

Artykuł został skonsultowany z lekarzem dentystą – Krystyną Pikałą oraz kosmetologiem – Izabelą Rospond.

Źródło: Materiały prasowe Biała Perła

Zobacz także: Jak usunąć przebarwienia?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Jestem kawoszem, dlatego jeżeli chodzi o zęby to od lat jestem wierna białej perle. Nie tylko ze względu na skuteczność, ale i na skład. Dla mnie to bardzo ważne czym myje zęby moja cała rodzina. Od dluższego czasu używamy properio świeży oddech. Pasta jest na bazie cynku, ziół i enzymów, także zdrowa i skuteczna. Ząbki są w dobrej formie, mężowi nie krwawią dziąsła, a i oddech świeżutki przez cały dzionek.