POLECAMY

Jak skorygować nierówne piersi?

Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni są wzrokowcami. Panowie lubią cieszyć oczy widokiem ponętnych kobiet . Nie od dziś wiadomo, że biust należy do kobiecych partii ciała, na które mężczyźni zwracają szczególną uwagę. Bywa jednak, że piersi są dla pań źródłem kompleksów - zwłaszcza wtedy, gdy nie są idealnie równe. Jak sobie z tym poradzić?
Jak skorygować nierówne piersi?

Prawy do lewego

U każdej kobiety obie piersi nie wyglądają identycznie. Różnice bywają mniej lub bardziej widoczne, ale przeważnie nie są na tyle uciążliwe, by wymagały interwencji chirurgicznej i utrudniały normalne funkcjonowanie. Jeśli rozbieżność w wielkości piersi staje się niepokojąca – warto skonsultować ją z lekarzem i sprawdzić, czy powodem nie jest niepożądana tkanka (włókniak, cysta, itp.). Fachowa porada rozwieje wszelkie wątpliwości i przywróci spokój.

Polecamy też: Guzek w piersi - czy to powód do niepokoju?

Wokół centymetrów

Piersi zaczynają rosnąć w okresie dojrzewania. Proces powiększania się biustu zachodzi pod wpływem żeńskiego hormonu – estrogenu i ustaje mniej więcej po upływie od dwóch do czterech lat od momentu, kiedy piersi zaczęły się powiększać.

Piersi mają prawo być nierówne w czasie okresu dojrzewania, zanim nie osiągną ostatecznego rozmiaru i kształtu.

Kolejne zmiany wyglądu piersi zachodzą na skutek ciąży, menopauzy lub wahań masy ciała. Jeśli Twój biust zakończył już burzliwy okres przemian, a mimo to nadal masz wątpliwości dotyczące różnic w rozmiarze obu piersi, zrób poniższy test i porównaj wyniki. Zmierz każdą pierś, zaczynając od zewnętrznej części klatki piersiowej (w miejscu, gdzie zaczyna się pierś), poprzez sutek, kończąc po drugiej stronie piersi – w pobliżu mostka.

  • 17,8 cm - rozmiar miseczki to A
  • 19,0 cm - rozmiar miseczki to pełne A
  • 20,3 cm - rozmiar miseczki to B
  • 21,6 cm - rozmiar miseczki to pełne B
  • 22,9 cm - rozmiar miseczki to C
  • 24,1 cm - rozmiar miseczki to pełne C
  • 25,4 cm - rozmiar miseczki to D
  • 26,7 cm - rozmiar miseczki to pełne D
  • 30 cm - rozmiar miseczki to DD

Polecamy też: Czy wielkość piersi ma wpływ na karmienie?

Korekta w obliczeniach

Jeśli różnice w wielkości piersi przekraczają jeden pełny rozmiar, można rozważyć operację plastyczną.

Istnieją jednak inne sposoby korygowania wyglądu biustu: prawidłowo dobrany biustonosz zniweluje różnice, a w razie potrzeby może być uzupełniony specjalnymi wkładkami. Niezwykle pomocne okażą się więc porady doświadczonej w dopasowywaniu staników (bra-fitting). Należy jednak pamiętać o tym, że o wartości kobiety nie świadczy wielkość jej biustu, a żaden człowiek, niezależnie od płci, nie jest istotą o idealnych proporcjach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Te rozmiary miseczek grubo odbiegają od rzeczywistości
/5 lat temu
A jak jest różnica między jednym a drugim 2 cm to dobrze czy źle ?
/7 lat temu
A czy jądra też mogą być nierówne? I czy to niebezpiecznie?