Jak się szybko opalić - najważniejsze wskazówki

Podpowiadamy, jak szybko uzyskać efekt pięknej, muśniętej słońcem skóry!
Agata Bernaciak / 31.01.2017 14:21

Wiele kobiet dokłada starań, żeby ich skóra przybrała, szczególnie latem, złoty koloryt. Subtelna opalenizna wygląda niezwykle zmysłowo i atrakcyjnie. Niestety, aby uzyskać oczekiwany efekt, trzeba zażyć przynajmniej kilku kąpieli słonecznych, co dla wielu z nas jest dość kłopotliwe. Przedstawiamy, jak się szybko opalić, aby skóra wyglądała zdrowo i kusząco.

Jak prawidłowo się opalać?

Jak się szybko opalić?

1. Jeśli chcesz się szybko opalić, przed ekspozycją na słońce posmaruj skórę olejkiem z filtrem UV zamiast kremu. Pod żadnym warunkiem nie opalaj się bez odpowiedniej ochrony – możesz nabawić się poparzenia.
2. Przed każdym wejściem do wody nakładaj nową warstwę olejku z filtrem. Woda odbija promienie UV niczym lustro.
3. Po kąpieli w morzu nie wycieraj się ręcznikiem. Woda przyciąga promienie słoneczne, dlatego pozwól skórze wyschnąć.
4. Dzień przed zrób peeling twarzy i ciała. W ten sposób usuniesz martwy naskórek.
5. Pij soki z warzyw i owoców, które zawierają beta-karoten. Najbardziej polecamy soki z marchwi, brzoskwiń, nektarynek i mango.
6. Używaj przyspieszacza do opalania. To kosmetyk, który przyspiesza produkcję melatoniny, dzięki czemu twoja skóra zyska piękny kolor. Jego świetnym zamiennikiem jest zwykła oliwka. Pamiętaj jednak, że nie zawiera filtrów, dlatego nie siedź zbyt długo na słońcu.
7. Opalaj się w ruchu. Dzięki temu twoja opalenizna będzie równomierna, a przy okazji zrzucisz parę kilogramów.
8. Nie lubisz lub nie możesz zażywać kąpieli słonecznych? Użyj samoopalacza w sprayu. To kosmetyk, który z pewnością przypadnie ci do gustu. Pamiętaj, aby go równomiernie rozsmarować.