POLECAMY

Jak się pozbyć włosków nad wargą?

Meszek nad kobiecymi ustami to problem wielu Pań. Powodem są często zaburzenia hormonalne. Co zrobić, kiedy nad górną wargą pojawiają się włoski? Jak je usunąć? Jak się przygotować do ich usuwania, żeby depilacja była skuteczna?
Jak się pozbyć włosków nad wargą?

Plastry do depilacji

Zmartwieniem niektórych pań są pojawiające się nad górną wargą wąsiki. Usunąć je można za pomocą specjalnych plastrów do depilacji twarzy. Rozgrzewa się je w dłoni, przykleja nad wargą i po chwili usuwa energicznym ruchem. Zabieg taki stosować najlepiej co dwa tygodnie.

Zobacz też: Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Usuwanie włosków

Pojedyncze włoski usuwa się za pomocą pęsety.
Meszek nad górną wargą można usunąć innym domowym sposobem – depilacją woskiem.

Peeling

Dzień wcześniej należy wykonać peeling preparatem drobnoziarnistym całej twarzy z wyjątkiem miejsc, które mają być depilowane. Te należy oczyścić tonikiem i odtłuścić talkiem.

Przygotowanie wosku

Następnego dnia podgrzać wosk do temperatury zalecanej na ulotce dołączonej do preparatu.

Zobacz też: Apiterapia czyli leki z pszczelej apteki

Aplikacja

Wosk nakładać za pomocą aplikatora zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Odczekać około 10 minut, aż wosk ostygnie. Następnie jedną ręką napiąć skórę, drugą szybkim ruchem zerwać pasek pokryty woskiem – w kierunku przeciwnym, niż włoski rosną.

Po depilacji skóra może być zaczerwieniona. Należy więc wpierw usunąć resztki wosku oliwką, potem przyłożyć chłodny kompres. Na zakończenie posmarować miejsca kojącym balsamem.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)