POLECAMY

Jak się pozbyć przebarwień po opalaniu?

Według wielu kobiet opalona skóra wygląda ładnie, dlatego chętnie korzystają podczas urlopu z kąpieli słonecznych. Często jednak problem zaczyna się, kiedy wracamy z wakacji i okazuje się, że na naszej skórze pojawiły się przebarwienia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Fot. Fotolia

Odwiedź dermatologa

Na początku trzeba podkreślić, że przebarwienia nie tylko dodają nam lat i wpływają na wygląd, ale czasem mogą być również bardzo niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że niektóre z nich mogą przekształcić się w czerniaka. Dlatego przed rozpoczęciem walki z przebarwieniami powinniśmy udać się do dermatologa w celu właściwego ich rozpoznania.

Polecamy: Przebarwienia na twarzy

Poznaj przyczynę przebarwień

Kiedy już upewnimy się, że przebarwienia nie są groźne dla zdrowia, warto zastanowić się nad ich przyczynami. Ta wiedza może pomóc w przyszłości ustrzec się przed kolejnymi zmianami. Do najbardziej popularnych, oprócz ekspozycji na promieniowanie UV zaliczamy skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji wątroby, urazy mechaniczne, niedobór witamin, gównie kwasu foliowego czy stosowanie leków i substancji światłouczulających w kosmetykach np. dziurawiec, nagietek, bratek oraz olejków eterycznych w perfumach – mówi lek. med. Jowita Dejewska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Polecamy: Przebarwienia na skórze - skuteczne metody usuwania

Wybierz terapię na przebarwienia

Ostatnim i pewnie najbardziej wyczekiwanym krokiem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, w którym możemy poddać się wybranemu zabiegowi. Jakie terapie mogą pomóc w walce z przebarwieniami?

  • Peelingi chemiczne - pomagają zwalczać niedoskonałości skóry i stanowią terapię anti-aging. Dzięki nim skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, wyrównuje koloryt – pomaga pozbyć się przebarwień i odświeża wygląd cery. Ponadto stymulują skórę do przebudowy, dzięki czemu staje się ona grubsza, lepiej napięta i gładsza – mówi mgr Agnieszka Wiśniewska, kosmetolog. Stopień intensywności złuszczania zależeć będzie od doboru odpowiedniego rodzaju kwasu, jego stężenia i indywidualnych cech skóry. Do wyboru mamy m.in. peeling PQ Age, Cosmelan, DNA Recovery Peel, Ferulac oraz Retises Yellow Peel.
  • Lasery - druga, po peelingach, najpopularniejsza metoda terapii hiperpigmentacji. Przykładem może być  laser Cutera Exel V. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik w skórze, co powoduje jego koagulację a w konsekwencji rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień – dodaje dr Dejewska. Tę metodę wykorzystuje się do usuwania głębokich przebarwień, których nie można wyeliminować innymi metodami. 
  • Mezoterapia - w zwalczaniu przebarwień dobre efekty daje również mezoterapia. Zastosowanie Dermaheal SB, preparatu redukującego przebarwienia skórne i zapobiegającego syntezie melaniny sprawi, że zabieg będzie działał rozjaśniająco i efektywnie zapobiegnie dalszej pigmentacji. Sprawi też, że skóra stanie się rozświetlona i pełna blasku.

Pamiętajmy też, że bardzo ważną część zabiegów stanowi również pielęgnacja domowa, czyli profilaktyka i ochrona!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)