POLECAMY

Jak sie pozbyć pajączków?

Pojawiają się i latem, i zimą, a na ich widok reagujemy raczej mało entuzjastycznie... Czy też masz problem skóry naczynkowej, czyli tzw. pajączki? Jeśli tak, koniecznie sprawdź jak sobie z nimi radzić!
Jak sie pozbyć pajączków?

Pielęgnacja i leczenie skóry naczynkowej to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla dermatologów. Zmiany naczyniowe, popularnie zwane pajączkami, pojawiają się najczęściej w skrajnych warunkach atmosferycznych, związane są także z zaburzeniami hormonalnymi i wrodzoną kruchością naczyń. Cera naczynkowa jest też na ogół szczególnie wrażliwa na podrażnienia, dlatego wymaga bardzo starannej pielęgnacji.

Przyczyny problemu

Pękające naczynka krwionośne najczęściej są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia, duży wpływ na kruchość naczynek mają zmiany hormonalne, występujące między innymi w okresie menopauzy.

Co ciekawe, większą skłonność do pękania naczynek mają alergicy, skarżą się też na nie osoby z nadciśnieniem oraz cierpiący na wrodzoną kruchość naczyń.

Problemy z cerą naczynkową nasilają się w wyniku ekspozycji na czynniki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr, gwałtowne wahania temperatury oraz ostre słońce.

Czego unikać gdy masz cerę naczynkową?

Aby nie dopuścić do pękania naczynek krwionośnych w skórze, warto zastosować się do kilku zaleceń:

  • nie należy narażać skóry na szok termiczny wywołany gwałtowną zmianą temperatur, dlatego osoby z cerą naczynkową nie powinny korzystać z sauny czy zabiegów krioterapii;
  • skórze naczynkowej szkodzi zbyt gorąca woda a także stosowanie mechanicznych peelingów i środków myjących złuszczających naskórek;
  • niewskazane jest opalanie się, przed wyjściem z domu należy zawsze zabezpieczyć skórę kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym;
  • ważna jest odpowiednia dieta, dobrze jest ograniczyć pikantne potrawy i gorące napoje oraz alkohol;
  • warto przyjmować doustne preparaty z witaminą C i wyciągiem z kasztanowca.

Polecamy: Jak dbać o cerę?

Jakie kosmetyki stosować?

Osoby ze skłonnością do pękania naczynek krwionośnych mają też zazwyczaj bardzo wrażliwą cerę, dlatego ważne jest, aby wykluczyć te kosmetyki, które zawierają substancje dodatkowo podrażniające skórę. Mogą to być na przykład substancje zapachowe czy konserwanty.

Idealny krem do cery z problemami naczyniowymi powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne oraz witaminy, takie jak C i PP, które uszczelniają ściany naczynek krwionośnych. W walce z pajączkami pomocne są też naturalne wyciągi roślinne pozyskiwane z arniki górskiej czy miłorzębu japońskiego. Warto też udać się do gabinetu kosmetycznego na przeznaczone dla skóry naczynkowej zabiegi łagodzące i relaksacyjne.

Polecamy: Niechciana pamiątka z wakacji

Laserowe zamykanie naczynek

Już uszkodzone naczynka możemy zlikwidować w gabinecie lekarskim przy pomocy lasera. Wiązka światła emitowanego przez laser obkurcza i trwale zamyka światło naczynia. Na zabieg warto udać się jesienią, czasami potrzebna jest więcej niż jedna wizyta w gabinecie lekarskim. Jeszcze lepsze efekty terapii można uzyskać stosując dodatkowo doustne preparaty wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych.

Laseroterapii nie mogą się poddać osoby cierpiące na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi lub bielactwo, a także kobiety w ciąży.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Na pajączki polecam: ANTI - REDNESS Soothing Emulsion - delikatnie łagodzi podrażnienia, uspokaja kolor na skórze i przynosi niezwykły komfort.Ceramidy wzmacniają strukturę skóry a zawarte w preparacie substancje aktywne nadają jej żywy blask i wyrównują koloryt skóry.
/6 lat temu
A mnie pomógł ten suplement diety http://sklep.porcjapiekna.pl/pl/11-produkt-2.html Warto wypróbować zwłaszcza że naprawdę przynosi konkretne efekty jesli chodzi o walkę z pajączkami.
/7 lat temu
Chciałabym się pozbyć popękanych naczynek. Myślałam o laserowym usunięciu, ale boję się, że szybko pajawią się nowe