POLECAMY

Jak się pozbyć cellulitu, gdy wszystkie metody zawodzą?

Stosujesz dietę, ćwiczysz i używasz specjalnych kosmetyków, a cellulit nie daje za wygraną? Myślisz, że musisz się pogodzić z tym, że nigdy całkiem nie zniknie? Okazuje się, że połączenie kilku metod dostosowanych indywidualnie do twojej skóry daje niesamowite rezultaty – pomarańczowa skórka zupełnie znika.

Fot. Materiały prasowe

Kiedy domowe peelingi i masaże zawodzą, a dieta nie przynosi wystarczająco szybkiego efektu, cellulit pomoże nam zlikwidować odpowiednio dobrany zabieg z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej. Często, w zależności od indywidualnych oczekiwań pacjenta łączy się różne dostępne metody. Na polskim rynku dostępnych jest kilka nowoczesnych urządzeń, które działając wielotorowo, pozwalają osiągnąć widoczne i mierzalne rezultaty modelowania sylwetki, usuwając przy tym pomarańczową skórkę, nadmiar niechcianego tłuszczyku i ujędrniając skórę.

Polecamy: Jaki zabieg skutecznie usunie cellulit?

Jak na cellulit działa Venus Legacy?

Venus Legacy - nie ma chyba drugiego takiego urządzenia, które łączyłoby w sobie technologię radiowych fal multipolarnych (RF), terapię polem elektromagnetycznym (PEMF) i funkcję VariPulse czyli zasysanie pulsacyjne z Termicznym Sprzężeniem Zwrotnym w Czasie Rzeczywistym.

Jakie efekty gwarantuje pacjentom? - W rękach doświadczonego specjalisty Venus Legacy zapewnia bezpieczne, bezbolesne zabiegi dla wszystkich typów cery i dla osób w każdym wieku. To innowacyjne urządzenie stosuje się m.in. w modelowaniu sylwetki, redukcji cellulitu i obwodu niektórych partii ciała, redukcji zmarszczek czy przy poprawie napięcia skóry. Multipolarne fale radiowe pobudzają syntezę kolagenu, podobnie jak pulsacyjne pole elektromagnetyczne, co zapewnia naturalną regenerację skóry i długofalowe efekty. Do tego funkcja VariPulse pozwala przeprowadzić regulowany drenaż limfatyczny tkanek i poprawić mikrokrążenie, aby cellulit prędko nie wrócił - wyjaśnia Małgorzata Jaworska, która w PROFEMED Medycyna Estetyczna wykonuje m.in. zabiegi aparaturowe na ciało.

Jak na cellulit działa Icoone?

Icoone, zanim trafił do gabinetów medycyny estetycznej, został doceniony przez sportowców, a to za sprawą swojej wielofunkcyjności. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają lekarzowi pracować na tkance łącznej, pobudzając głęboko w skórze produkcję kolagenu i elastyny oraz stymulując pracę fibroblastów. Skuteczność Icoone została potwierdzona przez badania kliniczne przeprowadzone na prestiżowych uniwersytetach we Włoszech i Francji. W gabinetach medycyny estetycznej technologia Icoone wykorzystywana jest m.in. do likwidowania cellulitu i niechcianego tłuszczyku, obrzęków limfatycznych, miejsc napięć i sztywności mięśni, zapalenia ścięgien, a także usuwania objawów starzenia się skóry, blizn i zaparć. Taka wielofunkcyjność możliwa jest dzięki pracy zmechanizowanych głowic masujących, wyposażonych w rolki z mikrootworami, z rolkami, które posiadają liczne mikrootwory. Urządzenie działa na zasadzie masażu podciśnieniowego, precyzyjnie i dogłębnie docierającego do każdego milimetra skóry.

- Pacjenci doceniają Icoone, ponieważ nie powoduje urazów czy uszkodzeń skóry i można stosować go bez względu na wiek, czy rodzaj skóry, co w przypadku innych urządzeń nie jest takie oczywiste - mówi Małgorzata Jaworska. Z mojej praktyki wynika, że Icoone sprawdza się zwłaszcza w pozbywaniu się tłuszczu zlokalizowanego głęboko pod skórą, którego nie udało się zlikwidować pomimo diety i ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu skóra jest ładnie napięta, ujędrniona, a poprawiona praca układów krążenia i limfatycznego zapobiega nawrotom cellulitu na długi czas – kontynuuje Małgorzata Jaworska.

Zabiegi trwają około 60 minut, a rezultaty widoczne są od pierwszej sesji, choć osiągnięcie pełnego efektu wymaga około 10 sesji z Icoone.

Polecamy: Kosmetyki antycellulitowe - test

Jak na cellulit działa Proshock Ice?

Kriolipoliza dosłownie zamraża tłuszcz i pozwala szybko usunąć jego nadmiar z organizmu, nie niszcząc przy tym otaczających tkanek. Urządzenie Proshock Ice wykorzystywane do tego zabiegu umożliwia, dzięki opatentowanej technologii Ice-shock-lipolysis, precyzyjnie uderzyć w cellulit i miejscową otyłość, likwidując je na długo. Zabieg modelująco-odchudzający zaczynam od zastosowania specjalnej głowicy mrożącej, która zamraża komórki tłuszczowe. Następnie sięgam po głowicę emitującą fale akustyczne, które pobudzają w skórze mikrokrążenie i pomagają usunąć tłuszcz z organizmu. Jeśli chcę dodatkowo usunąć cellulit, obie te głowice stosuję naprzemiennie - wyjaśnia specjalistka PROFEMED mgr Małgorzata Jaworska.

Terapia z Proshock Ice jest bezpieczna i tak komfortowa, że nie wymaga nawet miejscowego znieczulenia. Co więcej, efekt odchudzenia i poprawy jakości skóry widoczny jest natychmiast. Zabiegi Proshock Ice bardzo często łączy się ze wspomnianym wyżej Icoone, co pozwala na przedłużenie efektów i skuteczne zlikwidowanie cellulitu (przy około 4-8 zabiegach z częstotliwością raz na tydzień).

- Dzięki takiemu łączonemu leczeniu z użyciem wielofunkcyjnych i nowoczesnych urządzeń medycyny estetycznej, pacjentki i pacjenci są bardzo zadowoleni z osiąganych efektów, gdyż nie tylko pozbywają się cellulitu, ale i wychodzą z gabinetu ze smuklejszą sylwetką, co daje duży zastrzyk motywacyjny do dalszej pracy nad sobą - mówi Małgorzata Jaworska.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Ja nawilżam skórę, ćwiczę, piję dużo wody. Skutecznie też pomagają masaże szczotką do ciała Brista, są dodatkowo odprężające i dają sporo energii:)
/2 lata temu
mam straszny problem z cellulitem...