Jak schudnąć na lato?

Szczupła sylwetka jest marzeniem każdej z nas. Okres letni to czas, w którym szczególnie zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jednak powinnyśmy pamiętać, że nie każda dieta jest dla nas odpowiednia. Jak schudnąć i uniknąć efektu jojo? Czy pomoc dietetyka jest niezbędna?
Jak schudnąć na lato?

Od czego zacząć?

Dodatkowe kilogramy czy centymetry w talii lub biodrach pomoże zwalczyć nam odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Decyzja o rozpoczęciu kuracji odchudzającej nigdy nie powinna być jednak podejmowana pochopnie, bez odpowiednich przygotowań. Wybierając przypadkowe diety, które w krótkim czasie mają nam zapewnić oszałamiające efekty, możemy jedynie zaszkodzić zdrowiu, spowolnić metabolizm i przyczynić się do niepożądanego efektu jojo. Spowoduje to także większe problemy przy powtórnej próbie zrzucenia kilogramów. Każda dieta jest przecież ingerencją w nasz organizm, dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą. „Racjonalny plan żywieniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb i zweryfikowanie podłoża nadwagi to podstawa prawidłowej kuracji odchudzającej” – mówi Marietta Wyciechowska, dietetyczka z Naturhouse.

Dlaczego potrzebna jest pomoc dietetyka?

Zadaniem dietetyka będzie przeprowadzenie pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej, wody metabolicznej i ustalenie podstawowych wskaźników. Na podstawie wywiadu dietetycznego możliwe jest określenie przyczyn nadwagi i dopasowanie planu dietetycznego, dostosowanego do kondycji organizmu i trybu życia. Niekiedy konieczna bywa również wizyta u lekarza, zwłaszcza jeśli cierpimy na poważne schorzenia i przyjmujemy na stałe leki, które mogą spowalniać efekty kuracji. Dla dietetyka istotna będzie również wiedza o stanie gospodarki hormonalnej, a także wyniki badań krwi i moczu, które dostarczą podstawowych informacji o naszym zdrowiu.

Zobacz też: Jak mieć płaski brzuch?

Jak wspomagać dietę odchudzającą?

Pozbycie się nadmiernych kilogramów wpłynie pozytywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Podobne efekty uzyskamy pielęgnując ciało od zewnątrz. Profesjonalne zabiegi, masaże i odpowiednio dobrane kosmetyki zapewnią skórze właściwe nawilżenie i pielęgnację. Zapobiegną utracie elastyczności i pomogą zredukować rozstępy. Dodatkowym czynnikiem pomocnym w osiągnięciu zadbanej i smukłej sylwetki będą ćwiczenia fizyczne. Planując kurację odchudzająca, zawsze warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach sportowych, zwiększających wydatek energii, poprawiających zdrowie oraz samopoczucie. Musi to być jednak aktywność odpowiednio dobrana. Pamiętajmy, że zbyt intensywne ćwiczenia nie pomogą nam pozbyć się tkanki tłuszczowej, tylko spowodują przyrost masy mięśniowej. W przypadku dużej otyłości należy być szczególnie ostrożnym, aby nie obciążać dodatkowo stawów i kręgosłupa.

Zobacz też: Jak wyszczuplić talię?

Źródło: materiały prasowe/ar

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)