Zrób to sama: Manicure

Kilka dobrych rad jak samemu w domowym zaciszu zafundować sobie salonowy manicure!
/ 21.04.2008 10:11

Kilka dobrych rad jak samemu w domowym zaciszu zafundować sobie salonowy manicure! To, że dotychczas twoje paznokcie malowane samodzielnie wyglądały jakbyś robiła je w jadącym autobusie, nie oznacza, że musisz co tydzień wydawać pieniądze u kosmetyczki...

Jak samodzielnie wykonać manicuredepositphotos.com

Sekretem do prawdziwego manicure jest zadbanie o całą dłoń – oprócz samej płytki szczególną uwagę powinnyśmy poświęcić łożysku paznokcia i skórkom. Opiłowywanie musi zawsze opierać się na dwóch zasadach: jednym kierunku ruchu pilnika i pojedynczych długich pociągnięciach. Uformowane paznokcie moczymy przez 5 min. W ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego środka dezynfekującego, nawet rumianku. Zanim zabierzemy się za skórki wsmarowujemy specjalny krem z odżywką u podnóża paznokcia a następnie delikatnie obsuwamy błonę w dół specjalna szpatułką. Odciągnięte skórki ostrożnie ucinamy.

Następnie przychodzi pora na masaż z peelingiem złuszczającym, po czym wsmarowujemy nawilżający krem o gęstej bogatej konsystencji. Odtłuszczamy płytki paznokci zmywaczem (wybierajmy najdelikatniejsze oparte na formułach witaminowych) i nakładamy podkład. Warto pamiętać, że czy to malujemy czy też nakładamy warstwę wierzchnią, zawsze zaczynamy od kciuka, potem mały palec a następnie palce środkowe. Technika również nie jest bez znaczenia – fachowcy radzą, aby kilkakrotnie poturlać butelkę między dłońmi a potem kręconym ruchem wyciągnąć pędzelek. Emalię nakładamy w trzech pociągnięciach – po środku, a następnie po obu stronach, od dołu ku górze płytki. Całość wykańczamy preparatem wzmacniającym typu „top coat”.

Pamiętajmy, że mimo obietnic producentów, do kompletnego wyschnięcia lakier potrzebuje tak naprawdę ok. 2 godzin – nie zabierajmy się wcześniej za mycie naczyń!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.02.2011 19:12
ciekawe ,ale mogliscie wieej tzw.domowych sposobow dodac...