POLECAMY

Jak rozwiązać problem nadmiernego pocenia?

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: nadmierna potliwość jest nieestetyczna i nieprzyjemna. Jak jej zapobiegać? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego dezodorantu.
Jak rozwiązać problem nadmiernego pocenia?

Pocisz się? To normalne!

Problemem wielu pań (szczególnie latem) jest nadmierne pocenie się. Wprawdzie jest to normalna reakcja organizmu, który reaguje na temperaturę, regulując schładzanie ciała, ale pod wpływem bakterii pot ulega rozkładowi i wówczas pojawia się nieprzyjemny zapach i poczucie nieświeżości.

Zobacz też: Jak się pozbyć włosków nad wargą?

Jak zapobiegać poceniu?

Zapobiec temu można stosując dezodoranty:

  • w sprayu – przeznaczony jest dla pań o odpornej skórze, ponieważ zwykle zawiera alkohol;
  • w kremie - przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry, ponieważ zawiera delikatne składniki nie powodujące podrażnień;
  • dezodorant kompaktowy i chusteczki zapachowe – nadają się dla osób wybierających się w dłuższą podróż lub do używania w pracy, skoncentrowane składniki zwiększają ich wydajność;
  • w kulce – daje poczucie miłego chłodu, jest delikatny i nie podrażnia skóry;
  • w sztyfcie – wygodny w użyciu, można regulować jego zużycie, wykręcając mniej lub więcej kosmetyku, w zależności od potrzeb;
  • antyrespiracyjny – przeznaczony dla aktywnych, bardzo pocących się osób. Zawiera specjalną substancję ACH hamującą wydzielanie potu.

A może kąpiel?

Tonizująco i ściągająco, co zapobiega nadmiernemu poceniu się, działa kąpiel przeciwpotna. Osiem garści suszonego skrzypu polnego zalać 2 l wrzątku. Odstawić pod przykryciem na 15 minut. Przecedzić, wlać do wanny z ciepłą wodą.

Zobacz też: Jak przygotować ziołową kąpiel?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)