POLECAMY

Jak rozjaśnić przebarwienia słoneczne?

Jeśli po powrocie z urlopu zauważyłaś na skórze przebarwienia, koniecznie zadbaj o jej nawilżenie. Ale jak rozjaśnić nieestetyczne piegi? Oto sposoby na przebarwienia słoneczne.

przebarwienia słoneczne

Fot. Fotolia

Słońce szkodzi czy pomaga? Zdania ekspertów są podzielone. Kilkanaście minut spędzone na gorącej plaży może wspomóc obniżenie cholesterolu i przemienić nieaktywną formę witaminy D3 w naszym organizmie w formę aktywną, a ta m.in. ma dobroczynny wpływ przeciwnowotworowy. Ponadto, kiedy się opalamy jesteśmy szczęśliwsi i pełni energii. Słońce działa bowiem antydepresyjnie i poprawia metabolizm.

Czym innym jest krótkie i aktywne spędzanie czasu na plaży, granie w siatkówkę lub pływanie, a czym innym całodzienne „grillowanie” się na słońcu. Tym sposobem nie pomagamy ani swojej psychice ani ciału. Opalenizna szybko zanika, w odmienności od niekorzystnych zmian na skórze, takich jak foptoaging (przyspieszony proces starzenia się), piegi czy przebarwienia.

"Zmęczona nadmiernym promieniowaniem słonecznym skóra jest grubsza, mniej elastyczna i bardziej szorstka. Traci jędrność, jest sucha, skłonna do przebarwień i zmarszczek. Jednak najwięcej szkód pojawia się w tkance podskórnej, gdzie dochodzi do zaniku włókien kolagenowych.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić po powrocie jest właściwe nawilżenie skóry, a następnie wykonanie odpowiednio dobranych peelingów" – mówi dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – "Peelingi chemiczne skutecznie złuszczą grubsze warstwy skóry i pomogą rozjaśnić przebarwienia. Najbardziej polecam terapię skojarzoną, dobieraną indywidualnie do potrzeb danego pacjenta".

Zobacz także: 3 sposoby na pozbycie się piegów i przebarwień

Peelingi i mezoterapia na przebarwienia słoneczne

Jedną z najpopularniejszych opcji regenerującej terapii skojarzonej są peelingi połączone z mezoterapią, czyli z niechirurgicznym zabiegiem medycyny estetycznej podczas którego dostarcza się właściwe substancje bezpośrednio (np. za pomocą iniekcji) w skórę.

W zależności od problemu, mogą to być takie substancje jak:

  • osocze bogaatopłytkowe pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta (o silnym działaniu odżywczym),
  • koktajle z peptydami (stymulujące skórę do odnowy),
  • kwas hialuronowy (głęboko nawilżający),
  • preparat autologiczny z własnymi komórkami macierzystymi pacjenta (najsilniejsza substancja/metoda) odmładzająca we współczesnej medycynie estetycznej).

Zdaniem doktor Brumer, tylko dobierając terapię indywidualnie do danej osoby, jesteśmy w stanie realnie naprawić wyrządzone słońcem szkody i przywrócić skórze dawny blask.

Źródło: Materiały prasowe Media Kobiet

Zobacz także: Sposoby na przebarwienia skóry

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)